Modlitewne spotkanie w górach 15.08.2019

 
 
 

(15.08.2019)

 Ks. Jarek przebywa dzisiaj w górach, na wysokości 1350 m npm,  W miejscowości Rifugio  Madonna delle Nevi, co znaczy Schronienie u Matki Bożej Śnieżnej. Dopiero na miejscu uświadomił sobie, że na takim samym poziomie znajduje się pustelnia św. o. Charbela w Libanie. Dlatego też z tej wysokości pragnie przesłać bezpośrednio życzenia dla wszystkich, a zwłaszcza dla Katolickiego Stowarzyszenia Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela.

Modlitewne spotkanie trwało wczoraj od godz. 16 aż do 20. Ks. Jarosław najpierw przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwie o uzdrowienie i  uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej i świętych, których relikwie ustawił na ołtarzu – św. Maksymiliana – patrona wczorajszego dnia, św. Jana Pawła II i św. Charbela. 

Kościół w miejscowości Piazzolo był pełen ludzi nie tylko z parafii ale i z okolicy. Po adoracji Najświętszego Sakramentu ks. Jarosław wygłosił katechezę. Rozpoczęła się po niej Msza św., której przewodniczył. Wraz z nim  koncelebrował proboszcz Denis oraz ks. emeryt z tej diecezji.

W kazaniu ks. Jarosław przypomniał, że Matka Najświętsza prowadzi nas nieustannie najpewniejszą drogą do Jezusa. – Pyta nas: dokąd idziesz? Bez Boga, bez mojego Syna nigdzie nie zajdziesz. Bez mojego Syna Chrystusa nie masz przyszłości – nie ma przyszłości świat ani człowiek – mówił ks. Jarosław.

Na koniec Mszy św. udzielił wiernym uroczystego błogosławieństwa, prosząc o łaskę zdrowia dla każdego. Po Eucharystii wszyscy zostali by posłuchać słów ks. Jarka o św. Charbelu, który ukochał Maryję. Po modlitwie o jego wstawiennictwo wszyscy otrzymali błogosławieństwo olejem z Annaya. Ks. Jarek rozdawał też Włochom obrazki Maryi Wniebowziętej z Niegowici, na których wielu rozpoznało wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku.

Dziś ks. Jarosław będzie przewodniczył Eucharystii w dwóch świątyniach – o  godz.11 głównej sumie odpustowej oraz Mszy św. w sąsiedniej parafii. Relacje z tych uroczystości zamieścimy dziś wieczorem na naszym portalu.

Leave a reply

Your email address will not be published.