Modlitewne spotkanie w Wodzisławiu Śląskim

 
 
 

W sobotę ks. Jarosław przewodniczył Mszy św. w parafii pw. Matki Bożej  Częstochowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Został tam poproszony, ponieważ na jej terenie kilka osób modli się  od 2013 roku w Domu Modlitwy św. o. Charbela. Jest to jeden z pierwszych DM – nosi nr 32. Jego członkowie spotykają się co tydzień na modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia, modlą się do Ducha Świętego i przez wstawiennictwo św. o. Charbela przedstawiają Jezusowi swoje prośby. Odmawiają również Litanię do św. o. Charbela i do Matki Bożej Loretańskiej, kończąc modlitwą  w intencji zmarłych, zwłaszcza dusz w czyśćcu cierpiących.

Miejscowy ks. proboszcz Piotr Płonka dobrze zna prowadzącą „Dom” panią Danutę, u której po zakończonej wspólnej modlitwie, gościł wraz z ks. Jarosławem. – Obejmijmy serdeczną modlitwą ks. Piotra, który za miesiąc przechodzi na emeryturę – prosi ks. Jarek.

Na wczorajszym modlitewnym spotkaniu nie było zbyt tłoczno, ale kościół był wypełniony wiernymi z parafii i spoza niej. Msza św. rozpoczęła się o godz. 17 uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła i św. Charbela. Eucharystii  przewodniczył ks. wikariusz Adam Luchowski, który wkrótce przechodzi do innej parafii. Otoczmy go modlitwą.

Kazanie wygłosił ks. Jarek, który już po Mszy św. przedstawił wszystkim życie i osobę św. Charbela. Po tej katechezie rozpoczęło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia Pana Jezusa. Ks. Jarosław idąc wzdłuż świątyni, pobłogosławił wszystkich Najświętszym Sakramentem.  Wzruszające było, gdy chorzy – a było ich kilku na wózkach inwalidzkich – chcieli dotknąć podstawy Monstrancji chociaż na chwilę. Wielu ludzi miało łzy w oczach. Wszyscy prosili Pana Jezusa o łaski przez wstawiennictwo św. Charbela.

Po zakończeniu Adoracji ks. Jarosław odmówił modlitwę do św. o Charbela, a później pobłogosławił każdego olejem, który przywiózł z Libanu od grobu świętego pustelnika. Wcześniej jednak dokładnie wyjaśnił, że nie jest to olej, którego używa się przy udzielaniu Sakramentu Chorych i namaszczenie to nie jest sakramentem, ale tylko znakiem łączności z tym świętym. Zachęcił też, by  15 lipca rozpocząć 9-dniową nowennę do św. Charbela, ponieważ 24 lipca przypada wspomnienie liturgiczne tego świętego, kanonizowanego przez papieża – bł. Pawła VI. Wiele osób nasączało  olejem chusteczki, by  w ten sposób przekazać go chorym.

Po zakończeniu nabożeństwa odśpiewano Apel Maryjny. Ks. proboszcz trzymając w ręce relikwie św. Jana Pawła II, a ks. Jarosław – św. o. Charbela – udzielili wspólnie błogosławieństwa.

Ks. Jarek spotkał się jeszcze na chwilę z członkami Domu Modlitwy św. Charbela w tamtejszej parafii.

Dziś o godz. 11 ks. Cielecki będzie przewodniczył Mszy św. w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Lalikach koło Istebnej. Proboszczem jest tam ks. Wojciech Janke, który kiedyś był wikariuszem w Niegowici i katechetą ks. Jarka. W Lalikach ks. Jarosław był już wielokrotnie, przewodnicząc modlitwie za wstawiennictwem św. Charbela. Taka modlitwa i namaszczeń. Po Mszy św. odbędzie się również dzisiaj.

Serdecznie zapraszam, aby o godz.15 połączyć się z na naszej stronie z Istebną, gdzie będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.  Modlitwą tą będziemy chcieli objąć zwłaszcza Ojca św. Franciszka, wszystkich biskupów i kapłanów, chorych i cierpiących. Będziemy się modlić i o to, by szczęśliwie przebiegła wizyta papieża w Krakowie i Dni Młodzieży. Będzie też chór i górale, którzy zaśpiewają dla św. Charbela – mówi ks. Jarosław.

To już ostatnie miejsce w Polsce, gdzie przed wyjazdem do Włoch, będzie przewodniczył modlitwie  – w poniedziałek jeszcze pobłogosławi w Wadowicach przy chrzcielnicy świecę z wizerunkiem św. Jana Pawła II.  Będzie ona płonęła w Bazylice św. Piotra na ołtarzu przy grobie św. Jana Pawła codziennie podczas modlitewnych spotkań w czasie ŚDM.

(oprac. BRS)

10.07.2016

Leave a reply

Your email address will not be published.