Modlitwa łączności i wdzięczności podczas ŚDM

 
 
 

W Watykańskim Biurze Prasowym odbyła się wczoraj prezentacja dokumentu „Iuvenescit Ecclesia”. Jest to list Kongregacji Nauki i Wiary skierowany przede wszystkim do biskupów, ale i kapłanów, aby uregulować relacje hierarchiczne Kościoła z ruchami i zakonami charyzmatycznymi. List ten jest instrukcją, w jaki sposób mają postępować biskupi w odniesieniu do tych ruchów. Konferencji przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki i Wiary.  Najważniejszym stwierdzeniem było to, że Kościół jest charyzmatyczny, a charyzmaty pochodzą od samego Boga – mówi ks. Jarosław, który był obecny na  prezentacji.

Kard. Angelo Comastri, wikariusz generalny Państwa Watykańskiego, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej i przewodniczący Administracji Bazyliki św. Piotra

Kard. Angelo Comastri, wikariusz generalny Państwa Watykańskiego, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej i przewodniczący Administracji Bazyliki św. Piotra

Ks. Jarek spotkał się wczoraj na chwilę z J.E. ks. kard. Angelo Comastrim, archiprezbiterem Bazyliki św. Piotra oraz wikariuszem Ojca Świętego Franciszka. Poprosił o pozwolenie, aby w dniach od 27-31 lipca mógł zorganizować specjalną modlitwę łączności z papieżem Franciszkiem, w intencji jego  oraz młodzieży z całego świata. Modlitwę tę pragnie poprowadzić przy grobie św. Jana Pawła II, który zainicjował Światowe Dni Młodzieży. Ks. kardynał wyraził zgodę, aby ta modlitwa łączności odbywała się podczas ŚDM każdego ranka po ostatniej Mszy św. w Bazylice św. Piotra. Ksiądz zamierza odmawiać codziennie modlitwę różańcową z rozważaniem.

Na ołtarzu będą zapalone dwie świece – jedna z wizerunkiem św. Jana Pawła II, a druga – Jezusa Miłosiernego – zapowiada ks. Jarosław, który pragnie, aby jedna ze świec została poświęcona w Krakowie i marzy, by dokonał tego ks. kard. metropolita krakowski Stanisław Dziwisz. Chciałby też, by drugą świecę poświęcił w Rzymie papież Franciszek. W specjalnym liście chce poinformować o modlitwie łączności podczas ŚDM Ojca Świętego.

Ks. Jarek pragnie zaprosić do Bazyliki św. Piotra różne wspólnoty modlitewne Rzymu, Domy św. Charbela, a także młodych, aby wzięli udział w tej modlitwie łączności i wdzięczności Bogu za św. Jana Pawła II. Jako pierwszego zaprosił komendanta Gwardii Szwajcarskiej, a także gwardzistów.  Komendant Christoph Graf przekazał ks. Jarosławowi na ten czas wyjątkowy różaniec, który otrzymali wszyscy gwardziści. Oprócz krzyża jest tam wizerunek Matki Bożej Niepokalanej i św. Benedykta. Różaniec ten nazwano Combat Rosary… Komendant zaprezentował go wszystkim jako niezwykłą broń w walce ze złem podczas ostatniego zaprzysiężenia nowych gwardzistów w Watykanie, które odbyło się 6 maja. Na tym różańcu ks. Jarosław będzie się również modlił ze wszystkimi podczas najbliższej pielgrzymki z Domami Modlitwy św. o. Charbela do Wilna 1-2 lipca.

Wszystkie te sprawy, o których będziemy dokładniej informować, szczególną modlitwą objął podczas Mszy św., którą sprawował w watykańskim Casa Del Clero.

Dziś ks. Jarosław zaprasza na katechezę o 21.30 na www.padrejarek.pl . Temat brzmi: Módlmy się modlitwą ufności i poddania woli Bożej.”

 

(oprac. BRS)

15.06.2016

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6296291342378080353?alt=rss&kind=photo” ]

Komendant Gwardii Szwajcarskiej Christoph Graf przekazał ks. Jarosławowi na  czas ŚDM wyjątkowy różaniec. Oprócz krzyża jest tam wizerunek Matki Bożej Niepokalanej i św. Benedykta. Różaniec ten nazwano Combat Rosary

Msza św. w Casa Del Clero

 

Leave a reply

Your email address will not be published.