Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała w Medziugorju ( mp3 )

 
 
 

Od kilku dni w Medziugorju są bardzo wysokie temperatury, mieszkańcy zalecają pielgrzymom wychodzenie na Górę Objawień i Kriżevac bardzo wcześnie rano. Tak też było dzisiaj, jeszcze przed świtem 3 grupy z Polski rozpoczęły rozważanie Drogi Krzyżowej wspinając się coraz wyżej aż na sam szczyt góry (wysokość 520 m n.p.m.), gdzie znajduje się wielki betonowy ośmiometrowy Krzyż, w który wbudowane są relikwie Krzyża Świętego. Krzyż wzniesiono w roku w 1933 roku na pamiątkę 1900 rocznicę Męki Pańskiej. Chorwaci odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek w ciągu roku, a pielgrzymi – jak zostanie zaplanowana. Zwraca uwagę fakt, że nie istnieją dla parafian okoliczności, które mogłyby spowodować przesunięcie lub odwołanie wyjścia z modlitwą na górę, czy upał, czy deszczyk lub potężna burza lub zimą śnieg ( jaki kilka lat temu sparaliżował funkcjonowanie w Medziugorju ) – nic nie jest przeszkodą. – Bóg tak dał i w tym czasie dał – niech będzie Bóg uwielbiony i błogosławiony, On wie lepiej co dla nas jest dobre, Bogu dzięki za wszystko Do nas należy wierzyć i modlić się, być wiernymi i pokornymi sercem, Bogu trzeba dziękować za wszystko – mówią mieszkańcy Medziugorja.

Jak nie ufać ? Dziś rano gdy grupy polskie modliły się na Kriżevcu wiał lekki wiaterek, słoneczko jakby  „ zaspało ”, wspaniałe warunki. Ok. 10.00, gdy pielgrzymi wrócili już do pensjonatów niebo zasnuły ciemne chmury i krótko padał bardzo intensywny deszcz. Teraz niebo stało się błękitne i słońce coraz mocniej grzeje.

Od kilku dni w Medziugorju jakby mniej pielgrzymów. Było dużo grup na obchody rocznicy 25 czerwca. Po południu kilkanaście autokarów z różnych krajów świata wjechało do tej oazy pokoju. Zdecydowaną większość stanowią grupy z Polski. Są autokary i prywatne auta, wszędzie słychać modlitwę i rozmowy po polsku. Są także pielgrzymi z Francji, Włoch, Słowacji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Hiszpanii, Korei, Węgier, Czech oraz rozśpiewana grupa z Libanu udająca się przez Medziugorje na Światowe Dni Młodzieży do Polski.

O godzinie 13.00 w kaplicy objawień Msza św. dla pielgrzymów z Polski, a wieczorem międzynarodowy program modlitewny od 18.00 zakończony adoracją Najświętszego Sakramentu, jak w każdy czwartek. Od 17.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi. Każdego dnia wielu kapłanów spowiada w różnych językach i są kolejki oczekujących na pojednanie z Bogiem.

 

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6307135726749051137?alt=rss&kind=photo” ]

 

Po Mszy św. zgodnie z tradycją kapłan prowadzi modlitwę o uzdrowienie. Piękna głęboka modlitwa – zapraszam do zaangażowania serca podczas słuchania nagrania sprzed 2 dni

Medziugorje, 12.07.2016

.

Od kilku dni przebywam w Medziugorju. W modlitwie polecam wszystkich czytelników www.padrejarek.pl  Mogę zanieść do stóp Maryi na Wzgórze Objawień prośby, intencje … ( email: talithacum2013@gmail.com  lub  sms: +387 63 220 147 )

 

14.07.2016

Danuta Lis

 

Leave a reply

Your email address will not be published.