Modlitwa w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus (13.10.2019)

 
 
 

Dzisiaj, 13 października biegniemy myślami do Fatimy, gdzie miały miejsce objawienia Matki Bożej. Dlatego szczególnie w tym dniu powierzmy Maryi raz jeszcze w modlitwach naszą ojczyznę i każdą polską rodzinę.
Wczoraj ks. Jarek przewodniczył modlitwie wieczornej w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Antwerpii, gdzie był już również przed rokiem. Zwykle spotykają się tam Polacy pracujący w tym mieście, lecz wczoraj przybyli też nasi rodacy z innych miejscowości w Belgii. Na początku była modlitwa różańcowa, w tym czasie można też było skorzystać z Sakramentu Pojednania. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław, a koncelebrował proboszcz, o. Ryszard Kurowski – franciszkanin, który bardzo serdecznie powitał ks. Jarka. Zobaczymy fragmenty Mszy św.

Po Eucharystii ks. Jarosław przewodniczył nabożeństwu eucharystycznemu, a po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem odmówił modlitwę za wstawiennictwem o. Charbela. Namaścił też każdego olejem świętego pustelnika pobłogosławionym przy jego grobie, który ojcowie maronici ofiarowują pielgrzymom w Annaya.

Leave a reply

Your email address will not be published.