Modlitwy od popołudnia do rana (1.12.2019)

 
 
 

Po kolejnej nauce rekolekcyjnej, w której ks. Jarosław mówił m.in. o tym, jakich księży spotykamy na swojej drodze. – Ksiądz powinien być przede wszystkim człowiekiem- umieć wczuć się w sytuację drugiego – podkreślał. Po katechezie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a kilka osób złożyło świadectwa opowiadając o łaskach, jakich doznało za wstawiennictwem św. Charbela. Ich wypowiedzi zamieścimy na naszym portalu w późniejszym terminie.
Ks. Jarosław wygłosił też słowo związane ze zbliżającą się 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Zalecił m.in., by w Domach Modlitwy św. Charbela odmawiana była systematycznie modlitwa do św. Jana Pawła, będącego drugim patronem Katolickiego Stowarzyszenia Domów Modlitwy. Z żalem zauważył, że o Papieżu-Polaku wiele osób już zapomniało, a zdarza się, że nawet duchowni negują jego nauki, na rzecz „nowoczesnych” poglądów.

Podczas Mszy św. w kaplicy Domu Rekolekcyjnego ks. Jarosław wygłosił też kazanie. Apelował w nim do czcicieli św. Charbela, by stawali się prawdziwymi apostołami miłości, bo ludzi dla Chrystusa można złowić tylko siecią miłości. Zapraszamy do wysłuchania kazania.

Po Eucharystii wszyscy przeszli z lampami oliwnymi i świecami na Jasną Górę. W procesji niesiono również wizerunek i relikwie św. Charbela oraz św. Jana Pawła II, a także sztandar Katolickiego Stowarzyszenia Domów Modlitwy św. Charbela. W drodze odmawiano Różaniec i śpiewano pieśni maryjne. Tak wszyscy dotarli do Kaplicy Cudownego Obrazu, by uczestniczyć w Apelu Maryjnym. Po jego zakończeniu modlono się też w ten ostatni listopadowy wieczór przy Tablicy Katyńskiej – za zmarłych.

Około godz. 22 wszyscy powrócili do Domu Rekolekcyjnego, gdzie w kaplicy rozpoczęła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od północy trwała natomiast modlitwa przebłagalna za różne formy profanacji Najświętszego Sakramentu, okultyzm itp. Ks. Jarosław modlił się również przepraszając za Domy Modlitwy św. Charbela, które nie spełniły swych obowiązków i musiały zostać zamknięte.

Na zakończenie odmówiono modlitwę na rozpoczęcie Adwentu.

Leave a reply

Your email address will not be published.