Msza św., procesja, błogosławieństwo na cztery strony świata… 04.06. 2021

 
 
 

Święto Bożego Ciała przebiegło we florenckiej parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela bardzo uroczyście. Obchodzono je tak po raz pierwszy; choć trudno w to uwierzyć, parafia ma dopiero rok, w ubiegłym nie było tu ani świątyni, ani grupy apostolskiej.

O godz. 11.00 odprawiona została Msza św., po której wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Przygotowali je parafianie z pomocą dzieci i młodzieży z grupy apostolskiej Płomyki św. Charbela. Oni też zapewnili oprawę liturgiczną uroczystości. Najmłodsi idąc w procesji sypali kwiaty. Przy dwóch ołtarzach kazanie mówił ks. Tadeusz, przy kolejnych – ks. Jarosław.

Przy ołtarzu koło błękitnego krzyża proboszcz ks. Jarosław udzielił błogosławieństwa na cztery strony świata. Odśpiewano Te Deum. Procesja zakończyła się błogosławieństwem w sanktuarium.
Pielgrzymi przyjeżdżali do parafii także po głównych uroczystościach; jak rodzina, która pokonała 70 km, by pomodlić się w sanktuarium Matki Bożej i celi św. Charbela.
Do polskiej Florencji zaczynają już przybywać pielgrzymi z Włoch. Dzisiaj – pierwsza grupa, która pozostanie aż do 9 czerwca. Kolejni potwierdzili przyjazd w drugiej połowie czerwca, w sierpniu i we wrześniu.

Leave a reply

Your email address will not be published.