Msza św. w Moers – z udziałem chóru z Częstochowy (8.07.2018)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław sprawował Mszę św. już w niemieckim mieście Moers, blisko granicy z Belgią i Holandią, w kościele św. Konrada. Parafia ta jest pod opieką księży chrystusowców. W Eucharystii uczestniczyli Polacy, którzy pracują w Niemczech, a jeszcze nie wyjechali na urlopy. Zatrzymał się również na tej Mszy św. chór z Częstochowy, który jedzie do Barcelony na konkurs chórów. Towarzyszy im ksiądz z diecezji opolskiej. Reprezentują nasz kraj nie po raz pierwszy. Polska może być z nich dumna – śpiewają pięknie. Można się o tym przekonać słuchając fragmentu ich występu, zamieszczonego na naszym portalu.

Podczas Mszy św. ks. Jarosław wygłosił kazanie, w którym, odnosząc się do Ewangelii, mówił o tym, jak ważne jest świadectwo wiary w środowisku, w którym przebywamy, a przede wszystkim w rodzinie.

Po Mszy św. w kaplicy bocznej udzielił sakramentu Chrztu Świętego małemu chłopcu, który przyjął imiona Oliwier Jan. Ksiądz przypomniał również rodzicom i chrzestnym, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Są zobowiązani, aby przekazać wiarę w Boga Oliwierowi, który całkowicie należy on do Boga, od dziś stając się Jego dzieckiem.

 

Dodaj komentarz