Msza św. w sanktuarium w Licheniu (25.08. 2019)

 
 
 

Wczorajsza Eucharystia dla włoskich pielgrzymów odprawiona została w licheńskiej bazylice, w dolnej kaplicy poświęconej św. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi  Zgromadzenia Księży Marianów. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Bożego Ciała z Gragnano – ks. Emanuele Rosanova. Jak zwykle na początku Mszy św. wygłosił on dłuższe wprowadzenie, natomiast kazanie w języku włoskim i polskim mówił ks. Jarosław.  Księża odprawiali Mszę św. w intencji swoich zmarłych rodziców.

Po Eucharystii pielgrzymi powrócili do Niepokalanowa, skąd dzisiaj rano udają się na Litwę. W Wilnie już po południu będą modlić się w miejscu, w którym namalowany został obraz Jezusa Miłosiernego. Wysłuchają prelekcji  na ten temat i będą uczestniczyć w Mszy św.

Jutro, w  święto Matki Bożej Częstochowskiej będziemy kierować nasze myśli w stronę Jasnej Góry. Wielu Polaków z całego świata będzie pielgrzymować do tego szczególnego dla nas miejsca. Ks. Jarosław będzie w tym dniu o godz. 15 przewodniczył Mszy św. w Ostrej Bramie – będzie modlił się za chorych i cierpiących, zwłaszcza chorą na nowotwór siostrę zakonną z Częstochowy, oraz tych, którzy powierzają swoje trudne sytuacje. Będzie to niezwykły most duchowy.

Materiał z Eucharystii w Wilnie będzie można zobaczyć na naszym portalu  27 sierpnia rano.

Leave a reply

Your email address will not be published.