Msza Święta w grocie Matki Bożej w Maghdouche (21.09.2018)

 
 
 

Licząca ok. 80 kilometrów trasa z Byblos do Sydonu prowadzi prawie cały czas wzdłuż brzegu morza; obserwowanie pięknych widoków sprawiło, że podróż nikomu się nie dłużyła. Pielgrzymi umilali ją sobie także śpiewem maryjnych pieśni,
W Maghdouche, w grocie-kaplicy, którą opiekują się duchowni grekokatoliccy, Tam odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył ks. Jarosław, a koncelebrowali ks. Grzegorz i ks. Giorgio. Ks. Jarek wygłosił też kazanie, w którym mówił m.in. o tym, że Maryja tak jak oczekiwała na Jezusa, czeka teraz na każdego z nas. Powinniśmy Ją prosić, by dała każdemu z nas czas na to, aby mógł stać się lepszy i by doprowadziła nas do swego Syna. Kazania można wysłuchać na naszym portalu.

Obok kaplicy znajduje się piękna figura Maryi Oczekującej. Powyżej wybudowano – już prawie do końca – ogromny kościół. Znajduje się w nim m.in. piękna mozaika przedstawiająca św. Jana Pawła II.
– Jesteśmy na ziemi świętej – podkreślał ks. Jarek, przytaczając określenie św. Jana Pawła II. – W Ewangelii Liban wspomniany jest 70 razy i nie ma wątpliwości, że Jezus tu był, patrzył na te same krajobrazy, a nawet niektóre starożytne budowle.
(BRS)

 

Leave a reply

Your email address will not be published.