Na rekolekcjach – wiele nowych twarzy

 
 
 

W piątek rozpoczęły się w Częstochowie rekolekcje dla Domów Modlitwy św. Ojca Charbela. To już trzeci rok z rzędu jego czciciele gromadzą się u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcjom, które zakończą się w pierwszą niedzielę adwentu przewodniczy ks. Jarosław. Jest bardzo dużo nowych twarzy, trudno się doliczyć ile jest osób, a dojadą jeszcze dziś, albo nawet w niedzielę, by uczestniczyć w rekolekcjach chociaż jeden dzień.
– Rekolekcje rozpoczęliśmy wspólną Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, gdzie odśpiewaliśmy Hymn do Ducha Świętego. Krzyż niosła na przemian rodzina pp. Wróblów z diecezji radomskiej, która ma swój dom modlitwy – mówi. ks. Jarosław.
Po Drodze Krzyżowej, w kaplicy u sióstr, gdzie odbywają się rekolekcje, ks. Jarosław przewodniczył Mszy św. Można by powiedzieć „odpustowej”, bo kaplica ta jest poświęcona Cudownemu Medalikowi Niepokalanej, który Matka Boża przekazała dla świata, a wczoraj przypadało wspomnienie liturgiczne tego wydarzenia. W homilii ks. Jarek mówił o tym, byśmy umieli przyjąć wolę Boża i zrozumieć, że to nie my mamy plan wobec Boga, lecz Bóg ma plan wobec każdego z nas. Przed pójściem na apel na Jasną Górę, uczestnicy rekolekcji wysłuchali prelekcji o Cudownym Medaliku, wygłoszonej przez s. Jadwigę. I wszyscy taki mdalik otrzymali.
Po powrocie z Apelu, o godz. 22, w kaplicy rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończyła się o 23. Również na Jasnej Górze, w kaplicy Cudownego Obrazu ta noc była czuwaniem Krucjaty Różańcowej. Brał w nim udział m.in. znany kapłan „Solidarności”, ks. Stanisław Małkowski z Warszawy. W zakrystii ks. Jarosław przekazał mu olej św. Charbela z Libanu.
Drugi dzień rekolekcji rozpocznie się śpiewem Godzinek do Matki Najświętszej.
27.11.2015

.

.

.

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.