Nadszedł czas świadectwa (8.04.2019)

 
 
 

Wczoraj po południu ks. Jarosław przewodniczył modlitwom we wspólnocie św. Jana Chrzciciela w Mediolanie-Desio. Jak zawsze spotkanie rozpoczęło się o godz. 15 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Jarosław przekazał też obraz Jezusa Miłosiernego, który otrzymał z Wilna – jest to kopia pierwszego wizerunku, jaki został namalowany. Obraz ten trafi do kaplicy w Zambii. Pomimo brzydkiej pogody i deszczu na modlitewne popołudnie przybyło wiele osób nie tylko z Mediolanu ale i okolicznych miejscowości. Po Koronce ks. Jarek wygłosił katechezę, w której mówił m.in., że nadszedł czas przede wszystkim – świadectwa: albo będziemy mieli silniejszą więź z Chrystusem, bo tylko ta przyjaźń jest ratunkiem dla człowieka, albo będziemy po drugiej stronie, gdzie jest działanie szatana, jest ciemność i jest śmierć. Oto fragmenty tej katechezy w języku włoskim.

Po katechezie rozpoczęła się Msza św. W kazaniu ks. Jarosław nawiązał do wczorajszej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza przez Pana Jezusa. – Wielu żyje tak, jak by już dawno umarli. Jeżeli zamykamy się na sakramenty święte, to naprawdę zaczyna się powoli śmierć duchowa – mówił ks. Jarek i modlił się: Jezu, przyjdź do naszych domów, wielu tam należy wskrzesić. Niektórzy nie tylko że umarli, ale stali się również grobami i chcieliby pogrzebać innych.

Po Mszy św. przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się o łaskę zdrowia i uwolnienia dla najbardziej potrzebujących. Na koniec, jak zawsze, pobłogosławił wszystkich olejem św. Charbela przywiezionym z Libanu.

Dzisiaj przed południem ks. Jarosław poprowadzi modlitwę i pobłogosławi fabrykę koło Mediolanu. Kilka miesięcy temu ksiądz otrzymał informację, że dalsze funkcjonowanie tego zakładu stoi pod znakiem zapytania, zaczęto już zwalniać ludzi. Polecił, by modlili się do św. Charbela, aby ratował to miejsce i ludzi. Sam również modlił się w tej intencji W ciągu paru miesięcy wszystko zmieniło się na lepsze. Relacja z tej wizyty jutro na naszym portalu.

(oprac. BRS)

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.