Najważniejsze to umieć zachować dystans wobec samego siebie (Vatican Service News – 12.03.2018)

 
 
 

Mija kolejna rocznica po wyborze na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Jutro przeżywać będziemy pięciolecie, któremu poświęcimy więcej miejsca. Dzisiaj chcemy uświadomić sobie i Wam jakże niezwykłym człowiekiem jest Piotr naszych czasów – papież Franciszek. Człowiekiem , który nie tylko nic sobie nie robi z obelg ale również człowiekiem , który sam z siebie potrafi się śmiać . Oto przykład.

“Wie pan jak Argentyńczyk popełnia samobójstwo?” – takie pytanie zadał Ojciec Święty swojemu rozmówcy, gdy zaczął żartować z samego siebie. Koniecznie przeczytajcie 3 kawały, które opowiedział papież.Publikujemy fragment najnowszego wywiadu z papieżem Franciszkiem pt. “Otwieranie drzwi”.

Papież Franciszek: Argentyna jest naprawdę inna. Południe jest bardzo specyficzne. W Boliwii osiemdziesiąt pięć procent mieszkańców to Indianie. Dlatego my, Argentyńczycy, jesteśmy tak pyszni. To nie jest dobra cecha. Z jej powodu o Argentyńczykach krążą różne dowcipy. Wie pan, jak Argentyńczyk popełnia samobójstwo?

Dominique Wolton: Nie.

Papież Franciszek: Wchodzi na szczyt swojego ego i rzuca się w dół.

Inna zabawna historia wiąże się z moim wyborem: “Zobaczcie, jaki ten papież jest pokorny! Chociaż jest Argentyńczykiem, przyjął imię Franciszek, a nie Jezus II!”. Tacy jesteśmy!A wie pan, jaki jest najlepszy interes? Kupić Argentyńczyka za tyle, ile jest wart, i odsprzedać za kwotę, na którą sam się wycenia!

Dodaj komentarz