Nie oszczędzajcie kolan klęcząc przed Jezusem (2.04.2019)

 
 
 

Kolejny dzień rekolekcji w Brzezinach koło Łodzi był bardzo zajmujący. Podczas wieczornej Mszy św. dla dorosłych z nauką rekolekcyjną i dwóch przedpołudniowych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, kościół był wypełniony wiernymi.
Ks. Jarosław uświadamiał młodym, jak ważna jest bliska relacja z Jezusem, który przychodzi do każdego z nas i pragnie, abyśmy umieli dojrzeć Jego obecność. Mówił też o działaniu zła, szatana, który chce oderwać nas od Jezusa.
Na spotkaniu z najmłodszymi uczył znaku krzyża – opowiedział im też treść „Gościa nieoczekiwanego” Zofii Kossak Szczuckiej. Była również długa modlitwa w wielu ważnych intencjach. Na końcu spotkań z dziećmi i młodzieżą ks. Jarosław mówił: – Nim wyjdziecie z tej świątyni, Pan Jezus chce, abym wam powiedział, że bardzo was kocha i nigdy nie przestanie kochać. Uklęknął i poprosił, aby wszyscy zrobili to samo: – Nie oszczędzajcie kolan klęcząc przed Jezusem. Wy możecie wymodlić bardzo wiele – mówił. Uczył też najmłodszych śpiewu: Ani brat mój, ani siostra, tylko Panie ja muszę więcej modlić się…

Po południu ks. Jarosław odprawił Mszę św. i wygłosił naukę dla młodzieży pracującej i studiującej. Ostatnim punktem wczorajszego dnia była Msza św. i nauka dla dorosłych, którym ks. Jarosław mówił o świętości. Nawiązał do św. Jana Pawła i Charbela, którzy uczą nas, jak być świętymi. Opowiadał też o zmarłej kilka lat temu parafiance z Niegowici – pani Leokadii Mardosz, która przez 50 lat codziennie była na Mszy św. Umarła z jednym pragnieniem – by zadać Panu Jezusowi pytanie: dlaczego mieszkała tak daleko od kościoła? Przez pół wieku pokonywała dziennie 8 km. Ks. Jarek rozmawiając z nią przy okazji realizacji filmu o życiu Karola Wojtyły odpowiedział: – Jestem przekonany, że te kilometry były za tych, którzy Boga odrzucili i już drogi do kościoła nie odnajdują.

Dzisiejszy dzień to pojednanie – pomoże się jednać z Bogiem św. o. Charbel. Patrząc na Litanię do św. Charbela można nie tylko poznać jego świętość, ale i zrobić rachunek sumienia..
Wieczorem po Mszach św., o godz. 20 w uroczystej procesji zostaną wniesione relikwie i wizerunki św. Jana Pawła, którego rocznica śmierci mija właśnie dzisiaj i Charbela oraz św. Franciszka z Pauli. (Dziś przypada jego wspomnienie, a ks. Jarosław ma również i jego relikwie.) . Przez wstawiennictwo tych świętych wierni modlić się będą o uzdrowienie. Modlitewne spotkanie zakończy się namaszczenie olejem z Annaya. Na wszystkich Mszach św. ksiądz Jarosław poświęci świece – po Komunii św. wszyscy odmówią akt konsekracji Matce Bożej.
Środa będzie dniem sakramentu pokuty i zakończania rekolekcji, a także błogosławieństwa krzyżem misyjnym. Jak zwykle w czasie rekolekcji prowadzonych przez ks. Jarosława wszyscy przyniosą krzyże, by je poświęcić i odnowią przyrzeczenia Chrztu św.

Leave a reply

Your email address will not be published.