Nieustanna peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku w Italii 6.11.2022

 
 
 

Niespełna trzy miesiące temu, 15 sierpnia 2022 r. we Florencji koło Iłży bp. Adam Rosiek, I Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego ukoronował złotymi koronami cudowny wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku . Świątynia została ustanowiona sanktuarium, którego kustoszem jest ks. Jarosław Cielecki, inicjator i budowniczy pustelni św. Charbela wraz z przylegającym do niej sanktuarium. Obiekt wybudowano dzięki ofiarodawcom z Polski i innych krajów, przede wszystkim z Włoch.
Po zakończeniu Mszy św. koronacyjnej, biskupi oraz kapłani pobłogosławili dwie kopie wizerunku Matki Bożej Dobrego Początku, oprawione w specjalne drewniane ramy. Jeden obraz będzie nieustannie pielgrzymował po Polsce, zwłaszcza do Domów Modlitwy św. Charbe;la, natomiast drugi – po Włoszech.
Przeznaczony do Polski jeszcze nie wyruszył w drogę – być może stanie się to za kilka miesięcy, natomiast w Italii wizerunek z Florencji jest przyjmowany w domach od kilku tygodni. Ci, którzy modlą się przed nim, informują już o łaskach otrzymywanych za wstawiennictwem Matki Bożej. Do redakcji naszego portalu nadesłano z niektórych domów zdjęcia i krótkie filmy. Kult Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku jest wciąż rozpowszechniany nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Leave a reply

Your email address will not be published.