Nowenna do św. Charbela-Dzień pierwszy (15.12.2017)

 
 
 

Ks. Jarosław prosi tych, którzy należą do Domów Modlitwy św. Charbela, jak również tych, którzy są czcicielami świętego Ojca z Libanu, aby od dzisiaj rozpoczęli nowennę do św. Charbela. Przygotuje nas ona na dzień 24 grudnia, kiedy to obchodzić będziemy wspomnienie jego śmierci, czyli dnia jego narodzenia się dla nieba. Jeżeli ktoś ma w domu chorego, niech razem z nim odmawia tę modlitwę; jeżeli jest w posiadaniu oleju z Libanu, niech przykłada go w miejsca chore. Ks. Jarosław w miarę możliwości będzie się starał na naszym portalu, zwykle wieczorem, zamieszczać krótki komentarz do danego dnia nowenny.
W grudniu 1898 roku w tych dniach rozpoczęła się agonia świętego Ojca w pustelni w Annaya. Wiele razy wracamy tam myślami, zwłaszcza do pomieszczenia, w którym św. Charbel umierał. Było wtedy bardzo zimno, panował mróz, był duży śnieg, dlatego przebywał w miejscu, gdzie był rozpalony ogień, a nie tam gdzie sypiał, kiedy był zdrowy.
Pustelnia stała się dla św. Charbela miejscem odosobnienia, ale tylko w pojęciu ludzkim, ponieważ nigdy nie był tam sam. Jego zjednoczenie z Chrystusem było tak głębokie, że nie przeżywał żadnej samotności, nie odczuwał czasem tego, co go otaczało, jakby przechodził w inny stan. Był nieraz tak mocno zanurzony w modlitwie, że nie czuł ani głodu, ani zimna, ani ognia. Było tak np. wtedy, gdy w pustelnię uderzył ognisty piorun, który wpadł do wnętrza. Św. Charbel był wówczas tak rozmodlony, iż dopiero po długim czasie zorientował się, że ma nadpalony habit.
Chciejmy w tej nowennie prosić o pokój na świecie, o miłość w rodzinach, o dobro między ludźmi, o wzajemne przebaczenie i błagajmy o przebaczenie Boga za wszelkie profanacje i odstępstwa od wiary.
(oprac. BRS)

Nowenna do Świętego Charbela

O chwalebny Święty Charbelu, Ciebie Bóg obdarzył wielkim i zaszczytnym przywilejem duchowego pomagania ludziom.Tysiącom zwracającym się do Ciebie z różnymi kłopotami udzielałeś pomocy: niosłeś pociechę, wypraszałeś uwolnienie od cierpień, chorym zdrowie. Kto zdoła zliczyć tych wszystkich, którzy przez Ciebie otrzymali pociechę i pomoc, której ciągle obficie udzielasz. Uciekamy się do Ciebie i błagamy o pomoc i radę w tych sprawach, które pragniemy Ci przedstawić w tej nowennie.

Pierwszy dzień –Błaganie o dar wiary

Święty Charbelu zrezygnowałeś z życia rodzinnego, w gronie przyjaciół. Porzuciłeś je natychmiast, skoro tylko usłyszałeś wołanie Boże. Proszę Cię, wyjednaj mi u Boga łaskę naśladowania Ciebie, bym nie przywiązywał się do dóbr tego świata i w duchu głębokiej wiary szedł za głosem Bożym. Wyjednaj mi łaskę posłuszeństwa natchnieniom Bożym, które zapraszają mnie do wierności Ewangelii.

Ojcze nasz…, Zdrowaś …, Chwała…

Święty Charbelu, umacniaj moją wiarę.

6 Comments

 1. by Janusz łaskawiec on 15 grudnia 2017  13:03

  Serdeczny Bóg Zapłać

 2. by Elzbieta Nazaruk on 15 grudnia 2017  20:04

  W libanie bylam dwa razy,niesamowite miejsce namaszczone Boza Miloscia
  Poznalam wspolczesna stygmatyczke i mistyczke Heleine Abi Khalil-u Niej w domu z Figur Matki Bozej Fatimskiej,Sw Charbela i Sw Rafqi wyplywa olej,a na lewej rece u Pani Khalil rosna kadzidla.
  Bardzo chcialabym podziekowac Maryi za wyproszenie wszelkich potrzebnych Łask przy Grobie Św Charbela.Zdjeciami moge sie podzielic na priv
  ela.nazaruk@gmail.com

 3. by Krzysztof wraz z małżonką on 16 grudnia 2017  20:09

  Bóg zapłać.Niech Bóg Błogosławi wraz z Maryją a Święty Charbel pomaga nam iść drogą świętości.☀☺

 4. by cichecka on 23 listopada 2018  22:09

  sw Charbelu prosz o pomoc upros Matenkle o cud uzdrowienia mnie z mojej chorobry Ty wiesz ze mam tyle do zrobienia chce zyc dla moich dzieci wnukow to jeszcze nie ten czas ale jeżel jest taka wola Boza to niech mi się stanie chciałam podziekowac za już przezyta operacje sw Charbelu modl się za mnie i wypraszaj mi laski które sa mi teraz potrzebne BOG ZAPLA Urszula

 5. by Anonim on 12 marca 2019  13:12

  Sw. Charbelu módl się za nami ,za moja rodzinę za Agnieszkę ,która spodziewa się dziecka o potrzebne łaski dla niej za Monike i jej rodzinę oraz za Pawła o potrzebne łaski w chorobie

 6. by Tomek on 16 marca 2019  11:35

  Św Charbelu , piszę do Ciebie ten krótki list , pełny ufności i wiary że podasz pomocną dłoń i udzielisz łaski o Św Wspaniały .O proszę Św Charbelu którego na piersi noszę o miłosierdzie i zdrowie w rodzinie o które tak bardzo proszę . Niech miłosierny Pan raczy wysłuchać i łaską swą obdarzyć .Św Charbelu wstawiaj i módl się za nami , Prosze

Leave a reply

Your email address will not be published.