Obraz Matki Bożej wyrusza w drogę do Polski 20.07.2021

 
 
 

Rozpoczyna się wielka peregrynacja cudownego wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku. Od 17 miesięcy obraz przebywał w Gragnano, w domu rodziny państwa Dello Ioio. Pielgrzymka obrazu – kopii wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici, poświęconego przez papieża Benedykta XVI rozpoczęła się w roku 2008. W ciągu 13 lat obraz odwiedził setki parafii, domów, szpitali, szkół, dworców itp. na terenie Polski, Włoch, Bośni-Hercegowiny i innych krajów. Wieziono go samochodem, przewożono statkiem, motorem. W czasie pieszych pielgrzymek ks, Jarosław wiózł go na specjalnym wózku.
Ponieważ pielgrzymka wizerunku do Polski rozpoczyna się już jutro, do Neapolu a później Gragnano przybył bp. Adam Rosiek, I Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego, który pragnął wziąć udział w tym etapie peregrynacji.

Zaraz po przylocie, o godz. 20.00 przewodniczył on Mszy św., którą koncelebrował ks. Jarosław. Eucharystia sprawowana była po polsku i po włosku. Miejsce, w którym się odbywała zostało przygotowane w jednym z najwyższych punktów wokół zatoki, z widokiem na Wezuwiusza. Można to było zobaczyć podczas transmisji Dzisiejszej Mszy św. sprawowanej w tym samym miejscu o godz. 20.00 przewodniczył będzie bp. Rosiek.
Również dzisiaj ks. bp Adam i i ks. Jarek udadzą się na wybrzeże Amalfi. To przepiękny rejon wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będą się modlić w tamtejszej świątyni przy grobie św. Andrzeja Apostoła. Materiał z Amalfi opublikujemy wkrótce na naszym portalu i kanale CharbelTV na YouTubie.
Jutro, w środę, bp. Adam i ks. Jarosław odprawią Mszę św. o godz. 5 rano i z obrazem Matki Bożej pieszo pokonają drogę do Pompei, liczącą ok. 10 km. Wizerunek wieziony będzie na specjalnie przygotowanym, udekorowanym kwiatami wózku.
Także jutro o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w jęz. włoskim, a o 20.00 w języku polskim. W parafii we Florencji koło Iłży o godz. 15.00 rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. o 15.00.

Leave a reply

Your email address will not be published.