Od Angelicum do „Spotkania świętych” (09.02.2018)

 
 
 
  • Ile razy w Rzymie przejeżdżam obok Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu – Angelicum, wspominam, kto na tej uczelni kiedyś studiował – mówi ks. Jarek. A jednym ze studentów w roku 1946 był ks. Karol Wojtyła – na uniwersytecie jest dziś piękna aula jego imienia. Kiedy ks. Jarosław ukończył Papieski Uniwersytet św. Krzyża w Rzymie na Wydziale Środków Masowego Przekazu, rozpoczął też studia innego kierunku na Wydziale Nauk Społecznych, również w Angelicum. Przypomnijmy, że przez wiele lat rektorem tej uczelni był polski duchowny, dominikanin o. Edward Kaczyński.
    Ks. Jarek wspomina, że studiując na Angelicum często zachodził do sali, w której słuchał kiedyś wykładów ks. Karol Wojtyła. Już wtedy wpadł na pomysł napisania scenariusza i zrealizowania dokumentu fabularyzowanego, zatytułowanego „Spotkanie świętych”. W roku 2008 udało mu się taki film nakręcić, mimo niewielkiego budżetu jakim dysponował, czyli wyłącznie osobistych oszczędności. Aktorami byli autentyczni księża, a ks. Karola Wojtyłę ze względu na oszczędności zagrał ks. Jarek. Film zawiera m.in. archiwalne zdjęcia św,. o Pio, które ks. Jarosław otrzymał w darze od redakcji telewizji Teleradiopadrepio, w zamian za wieloletnią współpracę z tą telewizją. Zdjęcia do filmu były realizowane w klasztorze San Giovanni Rotondo, a także na uniwersytecie Angelinum, gdzie wczoraj udał się ks. Jarosław, aby wspomnieć tamten czas. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału. Film został zrealizowany w języku włoskim, ale również przetłumaczony na polski. Można go otrzymać za dowolną ofiarą, pisząc na adres naszego portalu.
    Jak zawsze ks. Jarosław zaprasza na sobotnią katechezę o godz. 17. Temat: Czcij ojca i matkę swoją.
    (oprac. BRS)

Vatican Service News

Vatican Service News

1 Comment

  1. by Małgosia on 9 lutego 2018  10:28

    Księże Jarku dziękuję bardzo za tak piękny materiał filmowy dokumentalny przypominajacy zycie Ojca Pio. Oraz bardzo wielkie pochwaly za wielkie zdolności aktorskie, które ksiądz nam bardzo zaimponował wielkie pochwały i brawa dla księdza. Ksieze Jarku bardzo proszę o modlitwę za mnie w intencji mojej sprawy sądowej ktora mnie czeka z powodu że mój ex partner sie odwołuje. Znajduje się w bardzo ciężkim stanie psychicznym bo niestety jestem chora. A teraz mój stan zdrowia tak bardzo się pogorszył bo jestem sama nie mam rodziny nie mam żadnego wsparcia od niloni nawet najbliższych osób. Błagam księdza o tę modlitwę abym znów mogla ją wygrać aby prawda naszego Pana Jezusa Chrystusa wyszła na jaw bo jestem nie słusznie oskarżana. Dziękuję z całego serca. Małgosia . Szczęść Boże.

Dodaj komentarz