Ojciec Święty już w Panamie z młodzieżą (24.01.2018)

 
 
 

Ojciec św. Franciszek wczoraj o 22.30 polskiego czasu dotarł do Panamy. Po wylądowaniu został powitany przez parę prezydencką. Ks. Jarek mógł śledzić bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia już w Rzymie. Mówi, że gdy papieża nie ma w Watykanie, a mieszka się blisko od Placu św. Piotra – w mieście robi się pusto.
Wraz z papieżem do Panamy przylecieli jego inni najbliżsi współpracownicy, ceremoniarze. Ze względu na panujący w Panamie upał (ponad 30 st. C) wszyscy duchowni, którzy przybyli z Ojcem św. mają białe sutanny.
Na lotnisku zgromadziło się bardzo wielu młodych; zespół w strojach ludowych tańcem powitał Ojca św.
Kiedy Franciszek opuścił lotnisko, podszedł do młodzieży, czego nie przewidywano – była już godz. 17, a w Polsce – 23. Taki przeskok czasu jest bardzo trudny – ks. Jarosław wspominając papieskie podróże, w których brał udział mówi, że z jednej strony było zbyt wcześnie, by iść spać, a z drugiej – było się bardzo zmęczonym i śpiącym. Z lotniska, które oddalone jest od centrum miasta o 28 km papież pojechał na odpoczynek do nuncjatury apostolskiej w zakrytym samochodzie. W pewnym momencie, gdy przy drodze było już więcej ludzi, głównie młodzieży, Ojciec Święty przesiadł się do papamobile.

The biggest #catholic youth event of the world!!! #WYD2019 #panama2019 #LIVE #catholic #Media #WYDPanama #Panama #Panama2019 #FranciscoEnPanama #pope

The biggest #catholic youth event of the world!!! The Pope has arrived! Pope Francis is welcomed to Panama for the #WorldYouthDay celebrations at Tocumen International Airport in #Panama! #WYD2019 #panama2019 #LIVE #catholic #Media #WYDPanama #Panama #Panama2019 #FranciscoEnPanama #pope

Gepostet von Catholic Media am Mittwoch, 23. Januar 2019

Dzisiaj po południu papież Franciszek zostanie oficjalnie powitany w Panamie. To kraj liczący 5 mln mieszkańców, z których ponad 80 proc. jest katolikami. – Można ją porównać ze Słowacją, bo ma tyle samo biskupów – 15 – mówi ks. Jarek.
Przypomnijmy, że na Światowe Dni Młodzieży do Panamy pojechało aż 3,5 tys. Polaków. Są oni najliczniejszą grupą zagraniczną.

Leave a reply

Your email address will not be published.