Ostatni dzień rekolekcji w Medjugorie (3.05.2018)

 
 
 

Jak można było zobaczyć na portalu, wczorajszy dzień był dla pielgrzymów bardzo bogaty w przeżycia. Przed południem – modlitwa z Mirianą, w południe – transmisja sprzed kościoła parafialnego w Medjugorie, a po południu – nauka rekolekcyjna, którą ks. Jarosław wygłosił na przykościelnym placu.

Nawiązał w niej m.in. do kolejnej rocznicy beatyfikacji o. Pio, która miała miejsce 2 maja 1999. Wszyscy odmówili różaniec, a następnie udali się na cmentarz, by pomodlić się przy grobie o.Slavko.

Po 40-minutowej przerwie pielgrzymi udali się do Wioski Maryi koło Medjugorie. Tam ks. Jarek przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie. Wraz z nim koncelebrował Mszę św. ks. Zdzisław z Siedlec, który do Medjugorie przyjechał z 60-osobową grupą pielgrzymów. Przybyli też Emanuela (koordynująca Domy św. Charbela na północy Włoch) i Claudio – małżeństwo z Padwy. Chcieli poświęcić obrączki dla córki, która 8 września zawierać będzie sakrament małżeństwa.
Po Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Była również modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie oraz namaszczenie olejem św. Charbela. Ostatni dzień rekolekcji w Medjugorie zakończył się. błogosławieństwem eucharystycznym.

Z kamerą Charbel TV „podpatrywaliśmy” wczoraj, jak przygotowywana jest na uroczystość girlanda z różami w hołdzie dla Matki Bożej.
Dziś, w święto Królowej Polski, zapraszamy na transmisję z Medjugorie o godz. 12. O godz. 13 wszyscy pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. w kościele parafialnym. Potem otrzymają błogosławieństwo i wyruszą w drogę powrotną do Polski.
Ks. Jarosław nie ukrywa zmęczenia, ale – jak mówi – pomimo to czuje w sercu wielką radość.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz