„Ostry dyżur” we Florencji (19.10.2020)

 
 
 

Obecny tydzień to czas wyjątkowy i długo oczekiwany przez tych, którzy przyczynili się do powstania pustelni św. Charbela oraz nadal wspierają budowę świątyni-sanktuarium w małej miejscowości Florencja koło Iłży. Pomimo że obiekt nie jest w pełni ukończony, jednak do jej części, jaką jest pustelnia, przybędą w najbliższą sobotę relikwie i figura św. Charbela. Ks. Jarosław, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela, a zarazem kustosz powstającego sanktuarium zapowiedział, że chociaż jeszcze nie ma pełnej funkcjonalności tego miejsca, to od 4 listopada tj. od dnia św. Karola Boromeusza, który pomagał jako biskup Mediolanu wielu ludziom dotkniętym w czasie zarazy, pustelnia i miejsce nieustannej adoracji Pana Jezusa wraz ze św. Charbelem, będą zawsze dostępne na czas modlitwy. (Oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych). Ks. Jarosław razem ze swoim współpracownikiem ks. Tadeuszem od 4 listopada rozpoczną „ostry dyżur” w aspekcie duchowym: każdy będzie mógł przybyć do Florencji na modlitwę, nawet nocą. Nad bezpieczeństwem miejsca będzie czuwać również ochrona.
Gdy ktoś zechce w nocy skorzystać z możliwości modlitwy, będzie mógł przebywać w asyście księży. Nikt nie będzie nocą pozostawał sam. – My, kapłani jesteśmy gotowi, aby czuwać, a odpoczywać będziemy tyle, ile nam św. Charbel pozwoli. Pewnie dużo to nie będzie, bo on sam odpoczywał niewiele, ale siły dla nas na pewno wyprosi – mówi ks. Jarek. – Pustelnia i to miejsce ma być szczególnym w tym czasie tak trudnym dla wielu ludzi. Kto tam przybędzie, będzie też mógł skorzystać z Sakramentów Świętych i przyjąć Komunię św. adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będą też dostępne świece, które będzie można poświęcić i zabrać do domu, podobnie jak egzorcyzmowany olej oraz wodę święconą. Żyjemy bowiem w czasie wzmożonego ataku i działania złego ducha. Wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie łatwo nie będzie, dlatego w ten sposób pragniemy każdemu służyć. Jesteśmy też gotowi o każdej porze pojechać do chorego.
Od 4 listopada małe grupy wcześniej zgłoszone (maksymalnie do 6-7 osób) będą mogły przybywać do Florencji, aby spędzić czas na skupieniu i modlitwie przestrzegając dokładnie harmonogramu i z zachowaniem norm sanitarnych. Pierwsze zgłoszenia już są, należy więc kontaktować się ze sporym wyprzedzeniem telefonicznie lub mailowo Koordynacja:
tel. +48 510 597 648, dmcharbela@gmail.com) Adres i dokładne namiary pustelni zostaną podane przed 4 listopada, będzie tez możliwość wyszukania miejsca pustelni na GPS, aby nikt nie błądził.
Dzisiaj przeżywamy piąty dzień nowenny do św. Charbela, której przewodniczy ks. Jarek. Zależnie od pogody, modlitwa prowadzona jest przed pustelnią, bądź w budującej się świątyni. Wczoraj odbywała się we wnętrzu, w którym brakuje jeszcze m.in. okien, drzwi i wielu innych elementów.
Podczas wczorajszej modlitwy ks. Jarek bardzo prosił, byśmy okazywali sobie jak najwięcej życzliwości i dobroci – tylko tak możemy przezwyciężyć wszelkie trudności, jakie nas obecnie szczególnie dotykają.

Leave a reply

Your email address will not be published.