Pamiętajmy o godzinie łaski (8.12.2017)

 
 
 

Ks. Jarosław tym razem bardzo spieszył się z Polski do Italii. Po rekolekcjach wyruszył z opłatkami i już dzisiaj o 10.30 będzie sprawował Mszę św. w Schio koło Vicenzy na północy Włoch. Niedawno zamieszczaliśmy obszerny materiał z tej miejscowości, gdzie co roku przybywają tysiące pielgrzymów, zwłaszcza 8 grudnia, święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. W tym dniu bardzo wielu ludzi odmawia tam akt konsekracji swojego życia Matce Bożej. Uroczystość ta w Italii świętowana jest w wyjątkowy sposób. Dzisiejszy dzień jest wolny od pracy. Jak zawsze Ojciec Święty Franciszek uda się na Plac Hiszpański, gdzie złoży wieniec kwiatów u stóp figury Matki Bożej Niepokalanej, która stoi na wysokiej kolumnie. Niewiele osób wie, że również w Polsce przed szczytem jasnogórskim przed podobną figurę co roku składa kwiaty i odmawia modlitwę metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
Sobotnia katecheza zarejestrowana zostanie w Schio. Po południu ks. Jarosław został zaproszony również do tamtejszego radia, któremu patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe. Jest to radio lokalne, które ma ponad 200 tys. słuchaczy. Można go również słuchać przez internet. W najbliższych dniach prawdopodobnie rozpocznie się stała współpraca radia św. Maksymiliana Kolbe z portalem padrejarek.pl. Być może emitowane w nim będą katechezy ks. Jarka, a co jakiś czas z Rzymu, czy też w większe uroczystości kościelne będzie miał tam swoje komentarze. Zapewne zwiększy to znajomość polskich tradycji oraz religijności Polaków, o której ks. Jarosław świadczy wszędzie, gdziekolwiek się go zapraszają. Już dzisiaj w radio będzie mówił właśnie o polskiej tradycji opłatka.
W niedzielę po południu w Schio spotkają się ci, którzy należą do Domów Modlitwy św. Charbela, aby wspólnie się modlić, podzielić opłatkiem i zabrać go do domów na świąteczne stoły. Będzie to już trzeci rok, jak ks. Jarek przywozi do Włoch opłatki. Przypomnijmy, ze w tym roku poświęcił je metropolita częstochowski abp. Wacław Depo., który przyszedł do uczestników rekolekcji Domów św. Charbela w Częstochowie. Rekolekcjom tym przewodniczył ks. Jarosław. Pamiętajmy również, abyśmy dziś w południe zjednoczyli się w modlitwie – wiemy, że jest to godzina łaski, o której mówiła Matka Najświętsza. Można podczas tej godziny wyprosić wiele łask. Ks. Jarosław w tym roku w maju był również w Paryżu w kaplicy, gdzie objawiła się Matka Boża św. Katarzynie Laboure przekazując jej cudowny medalik, tak bardzo związany z dzisiejszą uroczystością. Chcemy też przypomnieć niektóre fragmenty z pobytu ks. Jarka w tym miejscu.

Juro ks. Jarosław modlitwie i przekaże Włochom opłatek w jednej z parafii na północy Włoch. Relacje z uroczystości będą na naszym portalu.
W sobotę o godz. 17 zapraszamy na katechezę.
Ks. Jarosław prosi też szczególnie, aby w godzinie łaski objąć modlitwą chorych i cierpiących, a szczególnie Irka z Krakowa, który wczoraj rozpoczął kolejną terapię przeciwnowotworową w szpitalu w Gliwicach. Irek ma 43 lata, żonę itrójkę dzieci. Ks. Jarosław będąc w Polsce odwiedził go i modlił się razem z nim. Obejmijmy też modlitwą rodzinę Ireneusza.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz