Pamiętne spotkania z papieżem Franciszkiem (14.03.2018)

 
 
 

Wczoraj minęła 5 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Do Ojca Świętego napłynęło wiele życzeń z całego świata – od prezydentów, konferencji episkopatu – m.in. z Polski. W mediach włoskich przypominano ważne wydarzenia i podsumowywano okres pontyfikatu. Zrealizowano też film dokumentalny o papieżu Franciszku. Tygodnik „Familglia Cristiana” stworzył w internecie możliwość przekazywania bezpośrednio życzeń Ojcu Świętemu – każdy mógł je przesłać.
Wielu wspominało spotkania z papieżem. Również ks. Jarosław podzielił się wspomnieniami ze spotkań, które poczytuje sobie za wielką łaskę. Niedługo po wyborze podczas audiencji generalnej ks. Jarosław przekazał papieżowi książkę o kapłaństwie ks. Karola Wojtyły z czasów, gdy był on wikarym w Niegowici i orant z wyhaftowanym wizerunkiem Jana Pawła II. W tym krótkim spotkaniu na Placu św. Piotra prosił o błogosławieństwo również dla wszystkich z parafii, w której rozpoczął kapłańską drogę przyszły papież i święty.
Przed dwoma laty w Wielki Czwartek po Mszy św. w Bazylice św. Piotra, Ojciec Święty podszedł do ks. Jarosława, który stał wśród innych kapłanów, rozmawiał z nim przez chwilę i udzielił błogosławieństwa.
Jako jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pozostanie w pamięci ks. Jarosława spotkanie z papieżem Franciszkiem w lipcu 2016 roku. W dniu rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ks. Jarek sprawował Mszę św. w Bazylice św. Piotra dla wspólnoty modlitewnej dzieci chorych na raka. Ojciec Święty był o tym poinformowany i przed wylotem do Polski przyszedł do bazyliki, by wspólnie z nimi się pomodlić. Była to 20-minutowa audiencja przy grobie św. Jana Pawła II. Ks. Jarosław prosił wówczas również o błogosławieństwo w swojej misji głoszenia Ewangelii. Krótki film i fotografie przypominają to spotkanie. Raz jeszcze pragniemy wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu i zapewnić Go o modlitwie w całej rodzinie Domów św. Charbela w całej Europie.

(oprac. BRS)

Dodaj komentarz