Papieskie teledyski (11.02.2020)

 
 
 

Trwa Rok św. Jana Pawła II – za kilka miesięcy będziemy obchodzić setną rocznicę jego urodzin. Wspominamy słowa Papieża-Polaka, jego pielgrzymki. Ostatnia z nich prowadziła do Lourdes.
Brał w niej udział również ks. Jarek, który przed dziewięcioma laty zrealizował wideoklipy z pieśniami poświęconymi Ojcu Świętemu, Ich autorem i wykonawcą jest Giuseppe Bossio. Realizowane były w pobliżu Bazyliki św. Piotra, ale zawierają też fragmenty materiałów archiwalnych .
Pierwszy teledysk zatytułowany jest „Totus Tuus” – „Cały Twój”). Ks. Jarosław umieścił w nim zdjęcia Ojca Świętego – można zobaczyć fragmenty, gdy niesiona jest kopia obrazu Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici, kościół i obraz w głównym ołtarzu,

Drugi wideoklip „Tu camminavi” („Ty, który szedłeś”) zawiera zdjęcia z zamachu na Jana Pawła II, z jego ostatniej Drogi Krzyżowej, a także z konsekracji kościoła w Niegowici,, której przyszły papież dokonał jako biskup krakowski w roku 1966. W pewnym momencie w kadrze widać młodą Mamę ks. Jarka, która uczestniczyła w tej uroczystości.
Są też ujęcia z Rzymu, gdy ks. Jarek pokazuje Ojcu Świętemu jego pomnik, który od roku 1999 stoi w Niegowici, a także gdy św. Jan Paweł II błogosławi ks. Jarosławowi.

W trzecim wideoklipie „Ave Maryja” pokazany jest m.in. pobyt Ojca św. w Lourdes, są też zdjęcia wykonane w Ogrodach Watykańskich, i Ziemi Świętej, a także z pogrzebu św. Jana Pawła II.
Redakcja

Leave a reply

Your email address will not be published.