Papież na Anioł Pański: Biblia w każdej rodzinie!

◊   Biblia w każdej rodzinie! Ojciec Święty zaapelował o to do rodzin całego świata podczas południowego spotkania z wiernymi. Swe rozważanie poświęcił otwarciu Synodu Biskupów. Będą to, jak podkreślił, dwa intensywne tygodnie słuchania i wzajemnej konfrontacji, ożywiane modlitwą.

„Dzisiaj Słowo Boże przedstawia nam obraz winnicy, jako symbolu ludu, który wybrał sobie Pan – mówił Papież. – Podobnie jak winnica, także lud wymaga wiele troski, wymaga miłości cierpliwej i wiernej. Tak właśnie Bóg postępuje z nami i tak samo mamy postępować my, pasterze. Również zatroszczenie się o rodzinę jest sposobem pracy w winnicy Pańskiej, by wydała owoce Królestwa Bożego”.

Aby rodzina mogła dobrze żyć, pełna ufności i nadziei musi karmić się Słowem Bożym – podkreślił Franciszek. Nawiązał tym samym do inicjatywy księży paulistów, którzy po odmówieniu modlitwy Anioł Pański rozdali wiernym przybyłym na Plac św. Piotra 15 tys. egzemplarzy Biblii. W ten sposób chcieli odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka do codziennego czytania Pisma Świętego i upamiętnić początek Synodu Biskupów, a także jubileusz swego zgromadzenia.

„Tak więc dzisiaj, gdy rozpoczyna się Synod o rodzinie, z pomocą paulistów możemy powiedzieć: Biblia w każdej rodzinie! Ktoś mi powie: «Ojcze, ale mamy już dwie, czy nawet trzy». Ale gdzie je schowaliście? Biblia nie jest po to, aby ją postawić na półce, ale by mieć ją w zasięgu ręki po to, by często ją czytać, codziennie, czy to indywidualnie czy też wspólnie, mąż z żoną, rodzice z dziećmi, być może wieczorem, a zwłaszcza w niedzielę. W ten sposób rodzina się rozwija, pielgrzymuje ze światłem i mocą Słowa Bożego!” – podkreślił Ojciec Święty.

Franciszek prosił też wiernych o modlitwę w intencji Synodu oraz pokoju na świecie. Z kolei na Twiterze napisał: „Rozpoczynając Synod o rodzinie, prosimy Pana, aby wskazywał nam drogę”.

bz/ rv

Leave a reply

Your email address will not be published.