Piątkowa misja w Nałęczowie 12.06. 2021

 
 
 

Wczoraj jak w każdy piątek ks. Jarosław udał się w misji z krzyżem Chrystusa. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zawiesił na krzyżu również serce, które zostało przygotowane we Włoszech i podarowane przez chorą osobę. Z Florencji koło Iłży, gdzie znajduje się pustelnia św. Charbela i sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku jedzie się do Nałęczowa godzinę i 20 minut.

Dokładnie w południe ks. Jarek rozpoczął przejście przez uzdrowisko, błogosławiąc ludzi, szanując jednak decyzję tych, którzy nie chcieli błogosławieństwa, a było ich niemało. Niektórzy podważali nawet jego misję.
Wielu innych jednak z miłością przyjmowało błogosławieństwo i dotykali serca na krzyżu. Były różne spotkania – m.in., z dużą grupą pielęgniarek, które bardzo się ucieszyły błogosławieństwem.
Każde spotkanie miało inny charakter. Dla niektórych było kłopotliwym zaskoczeniem, ponieważ musieli podjąć decyzję: – wierzę – nie wierzę, chcę błogosławieństwa czy też nie.
Ksiądz Jarosław cieszył się, że wczorajsza misja zbiegła się z wigilią rocznicy jego święceń kapłańskich. Dziękował Bogu, że dźwigając nie tylko drewniany krzyż, ale i ten który jest niewidoczny – pomimo trudności idzie dalej.
Zapraszamy do obejrzenia wczorajszej ewangelizacji w Nałęczowie.

Wczoraj po raz pierwszy parafia we Florencji została przez ks. Jarosława, jej proboszcza i kustosza zawierzona Najświętszemu Sercu Jezusa. Przyrzekł, że akt ten będzie odnawiał każdego roku. W Mszy św. wzięli udział nie tylko parafianie, ale też przybysze z Radomia i jego okolic. Po Mszach św. w języku polskim i włoskim odbyły się krótkie procesje z Najświętszym Sakramentem.

Leave a reply

Your email address will not be published.