Pielgrzymi już na ziemi św. Charbela 18.09.2019

 
 
 

„Święty Ojcze Charbelu, naucz nas miłości do Jezusa”- pod takim hasłem rozpoczęła się kolejna pielgrzymka do Libanu, której przewodniczy ks. Jarosław. Na tę ”ziemię świętych” przybył z pątnikami już po raz piąty, by podziękować za kolejne powstałe Domy Modlitwy św. Charbela oraz za ustanowienie Katolickiego Stowarzyszenia Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela.
Liban przywitał wszystkich upałem – temperatura wynosiła ponad 30 stopni C. Dało się to odczuć już na lotnisku w Bejrucie, a trzeba było jeszcze przejechać przez miasto w dużych korkach, aby dotrzeć do hotelu w Byblos.

Tam wszyscy mogli zjeść posiłek, była też Msza św., którą wraz z ks. Jarkiem sprawowali dwa kapłani uczestniczący w pielgrzymce. Przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie ks. Bogusław Matusik z archidiecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a koncelebrował ks. Zenon Sodzawiczny z archidiecezji katowickiej.
Po Mszy św. ks. Jarek zarysował plan dzisiejszego dnia i pielgrzymi, bardzo zmęczeni podróżą, szybko poszli spać. Ks. Jarek ze swoim przyjacielem Libańczykiem Rabbi pojechał jeszcze do antycznej części Byblos – jednego z najstarszych miast świata, zamieszkałego nieprzerwanie od 5000 r p.n.e.
Ks. Jarek był też w kaplicy Matki Bożej Ubogich. Zaprosił stamtąd wszystkich, by dzisiaj łączyli się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś od rana będą w Annaya: od pustelni św. Charbela przejdą do grobu świętego. W południe ks. Jarosław będzie sprawował Eucharystię w klasztorze, gdzie znajduje się grób św. Charbela, obejmując modlitwą tych, którzy nadesłali swoje prośby. 22 września pielgrzymi spędzą cały dzień na modlitwie u św. Charbela.

Pielgrzymka potrwa tydzień i relacjonowana będzie codziennie na naszym portalu www.padrejarek.pl.

Leave a reply

Your email address will not be published.