Pielgrzymka naszych serc z Sercami Jezusa i Maryi jeszcze trwa, 10.06.2024

 
 
 

Z Antwerpii ks. Jarosław pojechał do miejscowości w okolicy miasta Hannover w Niemczech. Jest to dla niego miejsce szczególne, mieszka tam bowiem małżeństwo polsko-libańskie: Marlena i Challita, którzy wielokrotnie brali udział w spotkaniach religijnych prowadzonych przez ks., Jarosława, a 8 lat temu, gdy uczestniczyli w rekolekcjach poprosili, by stać się Domem Modlitwy św. Charbela. Mieli wtedy córeczkę Weronikę – teraz rodzina się powiększyła o drugą córkę Miriam i kilkumiesięcznego Charbela. Bardzo chcieli tego spotkania.

Pomimo że padał deszcz, ks. Jarosława powitała przed domem mama z małym Charbelem na rękach.  – Dzisiaj to miejsce odwiedził Pan Jezus, jak dom świętego Łazarza, św. Marty i Marii – mówi ks. Jarosław. Sprawował tam Mszę św. w Godzinę Miłosierdzia, a później drugą – w języku włoskim. W obu Eucharystiach uczestniczyła cała rodzina, również dzieci.  Obecna też była siostrzenica Challita z Libanu, która mieszka i studiuje w Niemczech oraz siostra Marleny – Renata.

Podczas Eucharystii Challita i jego siostrzenica śpiewali w języku arabskim pieśń o Sercu Jezusa i Maryi.

Po modlitwie wszyscy zasiedli do typowo libańskiego obiadu, przygotowanego przez Challita. Były też ciekawe rozmowy – Renata, która jest wielką czcicielką libańskiego Pustelnika i mieszka – można powiedzieć – w Domu św. Charbela, od kilku lat pracuje w jednym z niemieckich szpitali, na jednym z najtrudniejszych oddziałów – SORze. Podkreśla, że jednak służba medyczna, funkcjonowanie szpitala jest o stopień wyżej niż w Polsce. Jeśli chodzi o opiekę nad pacjentami, to nawet leżący w szpitalu mogą sobie wybrać chleb, jaki chcą, a nie jeść to, co zostanie im narzucone.

Ks. Jarosław poświęcił  nowy dom polsko-libańskiej rodziny. Dzisiejsze spotkanie pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich. Rozmowa, którą przeprowadził z  z czcicielami św. Charbela  zostanie wyemitowana jutro na portalu www.padrejarek.pl i kanale Charbel Tv na YouTubie.

Jadąc w stronę Berlina ks. Jarosław odwiedzi kolejne rodziny i chorych, którzy o to prosili.  Zatrzymuje się w drodze, aby móc się z nimi spotkać i pobłogosławić. Będą to jednak spotkania prywatne, na ich prośbę nie będą transmitowane. – Każdy ma przecież do tego prawo – liczy się spotkanie i modlitwa – mówi ksiądz Jarosław.

Jutro będzie sprawował Mszę św. o godz. 18.30 po włosku, a o 19.30 po polsku. Będąc w drodze zastrzega się:  Jeszcze nie wiem, gdzie, ale na pewno Pan Jezus wskaże mi takie miejsce.

Natomiast w środę, 12 czerwca, w dniu rocznicy swoich święceń kapłańskich, Msza św. odprawiona zostanie o godz. 8 po włosku, a o godz. 9 po polsku. Będzie to kolejna Eucharystia z drogi, ponieważ w tym dniu trzeba przemierzyć trasę do Berlina i dalej, do  Poznania, gdzie ksiądz zamierza z relikwiami świętych Jana Pawła II i Charbela odwiedzić w szpitalu ks. Marka, czekającego na operację serca. Kapłan ten nie ma nikogo z rodziny i opiekę nad nim sprawują osoby z Domu Modlitwy w Paprotni koło Tomyśla  – pani Wiesia i wraz z nią dr Janusz. Właśnie w tym Domu Modlitwy w czwartek 13  czerwca sprawowana będzie Eucharystia po dwuetapowej pielgrzymce – obejmującej Włochy, a później Holandię, Francję, Belgię i Niemcy. Wniesione zostaną Dwa Serca, które przypominają nam o miłości, przede wszystkim  tej największej, jaką Jezus i Maryja mają dla każdego z nas. W tym dniu ks. Jarosław pragnie też przejść z Sercami Jezusa pod Bramę Brandenburską w Berlinie i z tego symbolicznego miejsca pobłogosławić całe Niemcy, wszystkie rodziny, modląc się, abyśmy żyli w zgodzie, pokoju i wzajemnym przebaczeniu. Będzie to czwarta europejska stolica, z której pobłogosławi mieszkańców kolejnego kraju, po Amsterdamie, skąd pobłogosławił całą Holandię,  Paryżu – Francję, Brukseli – Belgię.

Dzisiaj na włoskim portalu www.corazym.org rozpoczął się 5-częściowy cykl artykułów opisujących całą Pielgrzymkę Serc do Serca Jezusa i Maryi, którą odbywa ks. Jarosław. Jak mówi – nie sam, bo wielu duchowo uczestniczy w tej modlitwie.

Europejska pielgrzymka zakończy się 22 czerwca o godz. 18 podczas comiesięcznej modlitwy ze św. Charbelem, wniesieniem  Dwóch Serc  do Sanktuarium Matki Bożej we Florencji. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa oraz modlitwa ze św. Charbelem. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.

Leave a reply

Your email address will not be published.