Pielgrzymka wdzięczności – zakończona

 
 
 

Tę korespondencję ks. Jarosław przekazuje o godzinie 1.45, zaraz po przekroczeniu polskiej granicy w Chyżnem. To chwila, w której pątnicy z Dębicy powrócili do kraju po tygodniowej pielgrzymce do Italii. Przejechali 5 tys. km modląc się i odwiedzając wiele szczególnych miejsc.

W stronę Polski wyruszyli z Padwy wczoraj o świcie, zatrzymali się dłużej tylko na Węgrzech, w pobliżu Balatonu, by  uczestniczyć  w Mszy św. i oddać hołd Matce Bożej Królowej Polski. Wszyscy bardzo przeżyli tę Eucharystię w plenerze, sprawowaną przy prowizorycznym ołtarzu polowym z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który zaledwie 3 dni temu ustawiony był podczas nabożeństwa w Bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II.

To była niezwykła pielgrzymka wdzięczności Bogu i  Matce Najświętszej za świętych, a szczególnie za Jana Pawła II – mówi ks. Jarosław. – W autokarze wiozłem relikwie św. Charbela i Jana Pawła II, które były zawsze stawiane na ołtarzach podczas Eucharystii. Niezwykłe było i to, że program pielgrzymki sam tak się ułożył, że wyruszyliśmy w rocznicę kanonizacji Jana Pawła, a w rocznicę  beatyfikacji odprawialiśmy nabożeństwo przy jego grobie. Msza św. w plenerze była również niejako oficjalnym zakończeniem tych rekolekcji w drodze – każdy z uczestników złożył swoje świadectwo opisując to, co przeżył.

Niektórymi świadectwami ks. Jarosław zapewne podzieli się na naszej stronie. Na początek  zdanie, które napisała jedna z uczestniczek: Bogu dziękuję, jeszcze w takiej pielgrzymce nigdy nie wzięłam udziału…

Po zakończeniu Mszy św. ks. Jarosław modlił się o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. o. Charbela, pobłogosławił i namaścił olejem z Libanu wszystkich uczestników. Poświęcił też dewocjonalia zakupione  przez pielgrzymów.  Pielgrzymka zorganizowana została przez p. Wandę Mazur  Dębicy, należącą do 8. Domu Modlitwy św. Charbela. Przypomnijmy, że pani Wanda została wyróżniona w Watykanie przez komendanta Gwardii Szwajcarskiej medalem, przyznanym jej za działalność charytatywną i organizacyjną.

Dziś, jak w każdą środę o godz. 21.30 ks. Jarosław zaprasza na katechezę, która transmitowana będzie na naszej stronie: www.padrejarek.pl

Odpoczynek będzie krótki, gdyż już w piątek, w Godzinę Miłosierdzia w Częstochowie na rekolekcjach prowadzonych przez ks. Cieleckiego spotkają się członkowie Domów Modlitwy św. o. Charbela. Trwać będą  do niedzieli, dnia urodzin libańskiego pustelnika.

Przypomnijmy, że podczas Mszy św. w Pompejach ks. Jarosław otwarł kolejne 4 Domy Modlitwy. Jest ich już w sumie 175: w Polsce, Italii, Niemczech, Czechach.

(oprac. BRS)

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6280687795124948833?alt=rss&kind=photo” ]

.

.

.

 

2 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published.