Pieśń dla świętego Charbela (13.08.2019)

 
 
 

Kilka miesięcy temu, po jednym z nabożeństw do ks. Jarosława zwróciła się p. Alina Antonik z Opery Krakowskiej, mówiąc, że napisała pieśń ku czci św. Charbela. Skomponowała ją, napisała słowa i pragnęła zaśpiewać. Jak powiódł się ten zamiar, każdy może ocenić już dzisiaj, bowiem wczoraj na YouTube ukazało się nagranie zatytułowane „Święty Szarbelu nasz”,
Ks. Jarosław wspomógł realizację tego projektu zrealizowanego w studiu Macieja Dunin-Borkowskiego w Krakowie. Zaangażowała się w to również Wspólnota Betania z Pawlikowic.
Autorem aranżacji jest Marcin Pokusa, który gra też na duduku, skrzypcach i śpiewa. To właśnie on po raz pierwszy wykonał tę pieśń 22 czerwca 2019 podczas uroczystej Mszy św. w Rożnawie, kiedy biskup Stanislav Stolarik i ks. Jarosław podpisywali statuty ustanawiające Katolickie Stowarzyszenie Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela.
Mamy nadzieję, że nowa pieśń, której słowa ukazują się na ekranie, będzie inspirować wszystkich do gorętszej modlitwy. Zamieszczamy zdjęcia z realizacji nagrania.

Leave a reply

Your email address will not be published.