Po rekolekcjach, ale wciąż w Częstochowie

 
 
 

Wczoraj, kiedy wspominaliśmy św. Andrzeja Apostoła, ks. Jarosław odprawił Mszę św. w Bazylice Jasnogórskiej. Koncelebrował z nim ks. Marcin z diecezji lubelskiej, a Mszę św. odprawili w kaplicy Matki Boskiej Różańcowej obok kaplicy Cudownego Obrazu.

 

Pomimo że na Mszy św. obecne były tylko 3 osoby, ks. Jarek wygłosił homilię, w której mówił o wdzięczności Matce Bożej za minione rekolekcje, a także o patronie dnia, św. Andrzeju, a zwłaszcza jego wołaniu przed poniesieniem śmierci męczeńskiej na krzyżu. - W zasadzie, chcąc być dobrym chrześcijaninem, kochającym Chrystusa musisz być gotowy na krzyż – stwierdził ks. Jarek.


Ks. Cielecki będąc u Metropolity Częstochowskiego, abp. Wacława Depo odpowiadał mu również o szczególnym czasie, jaki przeżył w Libanie, mieszkając obok pustelni św. o Charbela. Przedstawił mu też swoje najbliższe plany i serdecznie podziękował za to, że w minioną sobotę po Apelu Maryjnym przyszedł specjalnie do uczestników rekolekcji Domów Modlitwy św. Charbela, aby wszystkim pobłogosławić, dodać otuchy i nadziei.
Wczoraj przed południem w Bazylice Jasnogórskiej odbył się pogrzeb o. prof. Zachariasza Szczepana Jabłońskiego. Mszy św. przewodniczył abp. Metropolita Częstochowski. - Przybyło też wielu kapłanów , dlatego w zakrystii po zakończeniu Mszy św. mogłem serdecznie przywitać się i porozmawiać z bp. Janem Zającem z Krakowa, przekazując pozdrowienia ks. Kardynałowi, a także z bp. włocławskim Wiesławem Meringiem, bp. Józefem Zawitkowskim z Łowicza oraz z o. Tadeuszem Rydzykiem. Mogłem też uścisnąć dłoń bp. Ignacemu Decowi z diecezji świdnickiej – mówi ks. Jarosław.

.
Przez cały dzień ks. Jarek odbierał też telefony i SMS-y i z podziękowaniami za przeżyte rekolekcje. Wiele osób pytało, kiedy będą następne...

.

(oprac.BRS)
1.12.2015

Leave a reply

Your email address will not be published.