Po tych schodach szedł Jezus (20.04.2019)

 
 
 

Święte Schody w Rzymie są drugim miejscem po Bazylice św., Krzyża, gdzie w Wielki Piątek i Sobotę pragnie się modlić bardzo wielu wiernych. Przypomnijmy, że znajdują się one obok Lateranu, zostały przywiezione z Jerozolimy za czasów cesarza Konstantyna. Po tych schodach szedł Pan Jezus po ubiczowaniu i cierniem ukoronowaniu. Przez wiele lat były okryte drewnianymi stopniami – niedawno zostały odsłonięte. Wierni idą po nich na klęczkach modląc się. Również ks. Jarek wczoraj przeszedł nimi w modlitwie. – Jest to inne przeżycie, niż wtedy, gdy było to drewno. Idziesz po tych kamiennych schodach i masz naprawdę obraz idącego po nich Jezusa. Gdy widzisz czerwoną plamę w tym kamieniu, to nie masz wątpliwości, że te schody trzeba też ucałować – mówi ks. Jarosław.
Zapraszamy do zobaczenia materiału filmowego. zrealizowanego przez Charbel TV.

Dzisiaj, w Wielką Sobotę ks. Jarek zaprasza w ramach cotygodniowych katechez wyjątkowo na godz. 15, . Będzie można wówczas uczestniczyć w połączeniu na żywo sprzed Placu św. Piotra i odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia w jedności duchowej z wszystkimi, którzy należą do Domów Modlitwy św. Charbela.
Jutro, w Niedzielę Wielkanocną, ks. Jarek zaprasza na specjalną rozmowę w Watykanie z p. Włodzimierzem Rędziochem, który przez wiele lat pracował w Osservatore Romano, jest autorem książek, pisze również do tygodnika katolickiego „Niedziela”. Będzie to bardzo interesująca rozmowa, której tytuł może być jeden: „Niezapomniany święty Jan Paweł II”.

Leave a reply

Your email address will not be published.