Podziękowania za modlitwę (13.02,2020)

 
 
 

Nasza redakcja otrzymuje ostatnio wiele pytań dotyczących ograniczenia aktywności ks. Jarosława oraz prośby o modlitwę w jego intencji. Prosiliśmy również o nadsyłanie świadectw związanych z działalnością księdza Jarka i szerzeniem kultu św. Charbela. Wyjaśniamy…
Dopingowaliśmy i nadal dopingujemy do pisania świadectw, ponieważ mamy zamiar wydać książkę, która będzie mówić m.in. o tym, jak powstawały i rozwijały się grupy czcicieli św. Charbela w wielu miejscach, gdzie przewodniczył modlitwie ks. Jarosław. Dziękujemy za dotychczasowe materiały na ten temat i prosimy o kolejne.
Dziękujemy również za wszystkie modlitwy i dziesiątki Mszy św. odprawianych w różnych zakątkach Polski w intencji ks. Jarosława. Dzisiaj rozpoczyna się „Jerycho modlitewne” – ks. Jarosław łączy się ze wszystkimi biorącymi udział w tej wielkiej modlitwie. Niech pierwszą jej intencją będzie prośba o zdrowie dla ks. Jarka, któremu dają się ostatnio we znaki różne choroby i dolegliwości, na co zapewne wpłynęły bardzo długie i liczne podróże oraz stres.
Mało kto wie, że od 30 lat ks. Jarek ma problemy z nadciśnieniem, zaczęły się one już w Wyższym Seminarium Duchownym. Od dawna cierpi też na łuszczycę, która atakuje nie tylko skórę, ale i stawy, a nasila się m.in. wskutek stresów. Ostatnie sytuacje sprawiły, że problemy zdrowotne powróciły z większym natężeniem. Kilka tygodni temu pojawiła się nawracająca gorączka, której przyczyny trzeba ustalić. Potrzebna jest szczegółowa diagnostyka, co wymaga także czasu. Wpływ na stan zdrowia ma i to, że wrogowie ks. Jarka i dzieła, które tworzy, zintensyfikowali swoje działania. Dlatego modlitwy mają wielkie znaczenie.
Reasumując – ze względu na zły stan zdrowia i osłabienie ks. Jarosław musi ograniczyć swą aktywność. W najbliższym czasie, co najmniej przez miesiąc, nie będzie więc katechez, zawieszone są także podróże. Codzienne Msze św. ks. Jarosław odprawia w Domu Kapłańskim w Watykanie. Zdarza się, że gdy czuje się słabiej, sprawuje Eucharystię w swoim domu.
Miejmy nadzieję, że niebawem powróci do pełni sił i będzie mógł zrealizować czekające go zadania. Na naszym portalu informować będziemy o stanie jego zdrowia.
Barbara Rotter-Stankiewicz
redaktor naczelny i właściciel portalu padrejarek.pl

4 Comments

 1. by Carmen on 13 lutego 2020  08:52

  Sempre nei nostri cuori e nelle nostre preghiere.
  Ia Santa Madre lo tieni in braccio in questo momento.
  Il cuore Immacolato trionferà e i nemici di Suo Figlio saranno sconfitti.

  W Maria E Gesù

 2. by Claudio Mantovani on 13 lutego 2020  11:54

  Padre Jarek, Chiara ed io ti vogliamo bene e preghiamo ogni giorno per te .
  Chiara e Claudio

 3. by Dorota Woodall on 13 lutego 2020  22:08

  Swiadectwo
  Moj maz jest Anglikiem, ktory nie chodzil wcale do kosciola. Bedac na wakacjach na Roztoczu (Krasnobrod), pani sprzedajaca pamiatki zachecila nas aby pojsc na msze uzdrawiajaca odprawiana przez ksiadza Jarka. Byla to pierwsza msza mojego meza, na dodatek w obcym dla niego jezyku. Trwala trzy godziny!
  Maz od tamtego czasu w kazda niedziele chodzi do kosciola. Codziennie modli sie. Kiedys mnie zapytal czy wiem kto jest patronem dnia jego urodzin. Bylam wzruszona gdy pokazal mi w kalendarzu, ze to sw. Szarbel. Kochany sw. Szarbel znalazl mojego meza… w Polsce! Podziekowania dla kiedza Jarka, ktory pojechal w tamte piekne ale odlegle krance Polski.
  Dorota Woodall, Birmingham (Anglia)

 4. by Paolo on 6 kwietnia 2020  19:00

  Caro Padre Jarek,
  preghero' Gesu' per te, le tue parole schiette e giuste mi raggiungono il cuore e scuotono la mia fede.
  Grazie per i tuoi sforzi!

Leave a reply

Your email address will not be published.