Podziękowania za modlitwę (13.02,2020)

 
 
 

Nasza redakcja otrzymuje ostatnio wiele pytań dotyczących ograniczenia aktywności ks. Jarosława oraz prośby o modlitwę w jego intencji. Prosiliśmy również o nadsyłanie świadectw związanych z działalnością księdza Jarka i szerzeniem kultu św. Charbela. Wyjaśniamy…
Dopingowaliśmy i nadal dopingujemy do pisania świadectw, ponieważ mamy zamiar wydać książkę, która będzie mówić m.in. o tym, jak powstawały i rozwijały się grupy czcicieli św. Charbela w wielu miejscach, gdzie przewodniczył modlitwie ks. Jarosław. Dziękujemy za dotychczasowe materiały na ten temat i prosimy o kolejne.
Dziękujemy również za wszystkie modlitwy i dziesiątki Mszy św. odprawianych w różnych zakątkach Polski w intencji ks. Jarosława. Dzisiaj rozpoczyna się „Jerycho modlitewne” – ks. Jarosław łączy się ze wszystkimi biorącymi udział w tej wielkiej modlitwie. Niech pierwszą jej intencją będzie prośba o zdrowie dla ks. Jarka, któremu dają się ostatnio we znaki różne choroby i dolegliwości, na co zapewne wpłynęły bardzo długie i liczne podróże oraz stres.
Mało kto wie, że od 30 lat ks. Jarek ma problemy z nadciśnieniem, zaczęły się one już w Wyższym Seminarium Duchownym. Od dawna cierpi też na łuszczycę, która atakuje nie tylko skórę, ale i stawy, a nasila się m.in. wskutek stresów. Ostatnie sytuacje sprawiły, że problemy zdrowotne powróciły z większym natężeniem. Kilka tygodni temu pojawiła się nawracająca gorączka, której przyczyny trzeba ustalić. Potrzebna jest szczegółowa diagnostyka, co wymaga także czasu. Wpływ na stan zdrowia ma i to, że wrogowie ks. Jarka i dzieła, które tworzy, zintensyfikowali swoje działania. Dlatego modlitwy mają wielkie znaczenie.
Reasumując – ze względu na zły stan zdrowia i osłabienie ks. Jarosław musi ograniczyć swą aktywność. W najbliższym czasie, co najmniej przez miesiąc, nie będzie więc katechez, zawieszone są także podróże. Codzienne Msze św. ks. Jarosław odprawia w Domu Kapłańskim w Watykanie. Zdarza się, że gdy czuje się słabiej, sprawuje Eucharystię w swoim domu.
Miejmy nadzieję, że niebawem powróci do pełni sił i będzie mógł zrealizować czekające go zadania. Na naszym portalu informować będziemy o stanie jego zdrowia.
Barbara Rotter-Stankiewicz
redaktor naczelny i właściciel portalu padrejarek.pl

4 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published.