Polonia bianca – Polska biała … (7.11.2018)

 
 
 

O tej porze roku w Polsce powinno już być biało od śniegu: Polonia bianca…Takie wyobrażenie mieli kiedyś Włosi, ale zostało ono zburzone.

Po ostatnich anomaliach pogodowych, które trwają także w całej Italii, zaczęto w tamtejszych mediach rozważać, dlaczego zmiany są tak intensywne. W jednym z programów informacyjnych pokazano globus, zaznaczając na nim,  że w linii od bieguna północnego poprzez Islandię nastąpił wyraźny wzrost temperatury. Z dużym niepokojem poinformowano, że ostatnio w jednym z miast Polski, która w tym czasie była zwykle pokryta śniegiem, zanotowano temperaturę 26 stopni C. Podano też wysokie temperatury w innych miastach.

Niektórzy tłumaczą sobie, że to normalne zmiany klimatu; jeżeli w średniowieczu Polska była znana z wielu winnic i dobrego wina – klimat musiał być łagodniejszy. Być może więc następuje powrót do tamtej ery klimatycznej. Nikt jednak nie umie tego sprecyzować.

Z kolei w wielu regionach Włoch wskutek gwałtownych opadów doszło do potężnych strat, które teraz są obliczane. Są też ofiary śmiertelne – wczoraj pochowano 9 osób, które zginęły na Sycylii. Nie ustają prognozy dalszych perturbacji i anomalii pogodowych. Kolejna nawałnica ma przyjść w najbliższy piątek.

Wielu ludzi – i to nie tylko w Italii – zaczyna rozmyślać o czasach potopu.  Np. w w jednym ze stanów USA ukończono budowę … arki Noego, której konstrukcja oparta jest na opisach biblijnych.

Módlmy się, aby anomalie pogodowe były tylko częściowe, a nie okazały się zapowiedzią czegoś gorszego. Podejmijmy w tej intencji modlitwę błagalną do Boga Wszechmogącego.

Leave a reply

Your email address will not be published.