Poniedziałek w Pesaro. Włosi wyjeżdżają już na ŚDM

 
 
 

Ks. Jarosław nadal prowadzi wakacyjną ewangelizację, jadąc wybrzeżem Adriatyku. Dotarł wczoraj do Pesaro, gdzie jak zawsze modlitewne spotkanie rozpoczął od Koronki do Bożego Miłosierdzia i katechezy. Parafianie przywitali go bardzo miło – wielu z nich „pielgrzymowało” z nim na Litwę, śledząc razem z proboszczem przebieg tej pielgrzymki w Charbel TV i jednocząc się w modlitwie. Wszystkim podarował obrazki z Jezusem Miłosiernym, które poświęcił w Wilnie. Byli bardzo wzruszeni.

W parafii przygotowują się do nadchodzącego wspomnienia liturgicznego o. Charbela – można rzecz, że przez zaistnienie tam Domu Modlitwy w porcie w Pesaro znalazł się święty rybak dusz ludzkich, jakim jest św. Charbel.

Ks. Jarosław wygłosił katechezę i poprowadził nabożeństwo, które trwało 3 godziny – adorację Najświętszego IMG_1452Sakramentu, modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie, indywidualne błogosławieństwo olejem z Annaya. Na zakończenie przewodniczył Mszy św., a potem spotkał się jeszcze na rozmowach z parafianami.

Po powrocie z Polski czekała go miła wiadomość –  w swoim mieszkaniu zastał odręcznie napisany krótki list, który mu przysłał abp. Pesaro Piero Coccia: „Drogi Księże Jarku – dziękuję bardzo serdecznie za wszelkie pamięć o mnie i chcę zapewnić, że cały czas otaczam cię moją nieustanną codzienną modlitwą”.IMG_1467

Dzisiaj młodzież z Italii wyjeżdża już na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Z wielu diecezji młodzi pielgrzymi wyruszają nocą – pewnie jutro na granicy zrobi się ciasno. Zabierają nie tylko flagi narodowe, ale nawet dekanalne, z napisem skąd są. Niektórzy chcą zostać korespondentami Charbel TV i relacjonować wydarzenia z Polski. – Ja także przygotowuję w tych dniach otwarte studio na tarasie z widokiem na Bazylikę św. Piotra, gdzie codziennie o 21.30 będzie transmisja na żywo i omówienie danego dnia z różnymi zaproszonymi gośćmi: ŚDM widziane z Rzymu – zapowiada ks. Jarek.

Jutro, jak zawsze w środę o godz. o 21. 30 w Charbel TV ks. Jarosław wygłosi katechezę w języku polskim, a pół godziny wcześniej – po włosku. Temat:  „Św. o. Charbel to pełen dobroci ojciec”.

Ks. Jarosław bardzo prosi, aby dziś, gdy odbywa się pogrzeb abp. Zygmunta Zimowskiego otoczyć go szczególną modlitwą, prosząc Boga o miłosierdzie dla niego i o to, by Matka Najświętsza wprowadziła go do chwały świętych.

Przypomina również, że dziś piąty dzień nowenny do św. o. Charbela.

(oprac. BRS)

19.07.2016

Leave a reply

Your email address will not be published.