Popołudnie wielkiej modlitwy (6. 06. 2018)

 
 
 

Ks. Jarosław już po raz dziesiąty przewodniczył wczoraj modlitwom w kościele św. Marka w Gragnano. Co miesiąc przybywają tam mieszkańcy miejscowości wokół Wezuwiusza i Zatoki Neapolitańskiej, by jednego dnia w szczególny sposób prosić o łaski przez wstawiennictwo św. Charbela i dziękować za te, które otrzymali – uzdrowienia duszy, sumienia lub ciała. Za każdym razem w modlitwach uczestniczy coraz więcej osób, będących tam po raz pierwszy.
Jak zwykle popołudnie wielkiej modlitwy rozpoczęło się wczoraj w Godzinę Miłosierdzia. Ks. Jarosław wprowadził do świątyni najpierw tych, którzy przyszli na godz. 15. Jak zawsze zapalił koło gabloty z figurą św. o. Charbela świecę i rozpoczęły się modlitwy – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec św. prowadzony przez członków Domów Modlitwy św. Charbela. Ks. Jarosław w tym czasie spowiadał – jak zwykle spowiedź trwała bez przerwy aż do godz. 19. Przed Mszą św. ks. Jarek wygłosił katechezę wprowadzającą, nawiązując do przypadającej w piątek uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także do objawień Matki Bożej w miejscowości Crespano del Grappa, gdzie znajduje się sanktuarium Madonna del Covolo. Na koniec pobłogosławił państwa Annę i Francesco Cascone, którzy 4 czerwca przeżywali 38 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Złożył im też najserdeczniejsze życzenia i przekazał w darze wizerunek Matki Bożej Dobrej Rady. W ich intencji również sprawował Mszę św.
Ks. Jarosław został też zaskoczony pięknym prezentem na swoje 25-lecie święceń kapłańskich. Otrzymał bowiem od rodziny Orlando i Leny oraz ich dzieci piękny biały ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Został on wykonany w Neapolu.

Po katechezie rozpoczęła się Msza św. – jak zawsze przy wygaszonych światłach w kościele i zapalonych świecach. Przy śpiewie Ave Maryja nastąpiło otwarcie gabloty z figurą św. Charbela i jej okadzenie.
W kazaniu ks. Jarosław odnosząc się do Ewangelii mówił, co to znaczy dać Bogu to co boskie, a cesarzowi, to co należy do niego. Podkreślił m.in., że do Boga należy przede wszystkim serce każdego z nas, tylko nie zawsze chcemy je Mu ofiarować.
Po Komunii św. ks. Jarosław wyraził radość, że tak wiele osób z ks. proboszczem Emanuele Rosanova przybędzie z Gragnano do Krakowa 19 czerwca. – Powitam was na polskiej ziemi z muzyką i śpiewem – zapowiedział.
Po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówiono Litanię do Serca Pana Jezusa. Była też modlitwa z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela. Ostatnim punktem modlitewnego spotkania było błogosławieństwo olejem św. Charbela i ucałowanie jego relikwii.

Modlitwy w kościele św. Marka trwały 6 godzin, do 21. Kolejne spotkanie w Gragnano odbędzie się w dzień wspomnienia św. Charbela 22 lipca.
Dzisiaj ks. Jarosław będzie przewodniczył modlitwie dla wspólnoty w Rzymie.
W najbliższych dniach wyemitujemy kilka świadectw z Gragnano, w których wierni dziękują za otrzymane łaski.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz