Poranna modlitwa w drodze do pustelni św. Charbela w Annaya (23.09.2018)

 
 
 

Ostatni dzień pielgrzymki do Libanu był przeznaczony całkowicie dla świętych libańskich. Pielgrzymi przyzwyczajeni do wczesnego wstawania byli w autokarze punktualnie o 7.15 (w Polsce o 6.15).
Autokar wyruszył z Byblos w stronę Annaya, gdzie jest pustelnia i grób św. Charbela. Jak każdego dnia w drodze odmówiono modlitwę i śpiewano Godzinki do Najświętszej Marii Panny. Była też modlitwa w intencji Ojca św. Franciszka o łaski i błogosławieństwo w pielgrzymce na Litwę i do krajów nadbałtyckich.
Kierowca autokaru, który woził pielgrzymów przez te dni był wyjątkowy – ks. Jarosław stwierdził: – Mam brata, który jest kierowcą autobusu, jeździłem na wiele pielgrzymek, widziałem jazdę i poznałem wielu kierowców autobusów – tego w Libanie określiłbym jako najlepszego z nich wszystkich. Jechał po wąskich ulicach, w tłoku, w korkach, po wzniesieniach, serpentynach i ani razu nie zdarzyło się by „składał” autobus, robił wszystko za pierwszym razem co do milimetra. Autokar prowadził tak, jak samochód osobowy.
Jego mistrzostwo oklaskiwali pasażerowie, a ks. Jarek bardzo serdecznie mu podziękował i pobłogosławił.

Leave a reply

Your email address will not be published.