Porządek Mszy św. do uroczystości św. Józefa 14.03.2021

 
 
 

W dzisiejszą, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu we Florencji Msze św. odprawione zostaną o godz. 11 i 19.30, o 18.30 – w języku włoskim Eucharystię sprawować będzie ks. Jarosław, przebywający na leczeniu. Zwykle, pomimo wielu zabiegów sprawuje on w swoim pokoju również Mszę św. w języku polskim, nie chcąc tracić bliskości z tymi, którzy oglądają transmisję i łączą się w modlitwie w Polsce i we Włoszech. Dzisiaj jednak obie Msze odprawi ks. Tadeusz, ale – jak obiecał – wygłosi dwa różne kazania. Oprawę liturgiczną i muzyczną na przedpołudniowej Mszy św. zapewni parafialna grupa apostolska – Promyki św. Charbela. O 17.00 rozpoczną się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W nadchodzącym tygodniu, do piątku 19 marca – uroczystości św. Józefa, codziennie o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej zawsze odprawiana Msza św. W poniedziałek będzie ją celebrował ks. Tadeusz, natomiast o godz. 18.30 (po włosku) i o 19.30 (po polsku) – ks. Jarosław. We wtorek w Godzinę Miłosierdzia Koronkę poprowadzi i odprawi Mszę św. ks. Jarosław, a o godz. 19.30 we Florencji – ks. Tadeusz.
W środę o godz.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia celebrowana będzie przez ks. Tadeusza, a wieczorne Msze św. po włosku i polsku – przez ks. Jarosława.
W czwartek o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia; wyjątkowo w tym dniu Msza św. po Koronce odprawiona będzie w języku włoskim. O 19.30 Mszę św. sprawował będzie ks. Tadeusz. W tym dniu ks. Jarosław powróci do parafii.
W piątek, uroczystość św. Józefa o godz. 15 w świątyni we Florencji księża wspólnie odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do św. Józefa. Zostanie też poświęcona figura św. Józefa, która już na zawsze pozostanie w sanktuarium.
Po Koronce Mszę św. w języku polskim z kazaniem odprawi– ks. Tadeusz, a o 18.30 i 19.30 ks. Jarosław, zawierzając parafię pod opiekę św. Józefa.

Leave a reply

Your email address will not be published.