Powitanie kolejnych pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej-20.11.2021

 
 
 

Ks. Jarosław powrócił przedwczoraj do Polski z włoskiej misji. Przyjechał prosto do Chorzowa, gdzie w Domu Modlitwy nr 217 modlono się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku. Stamtąd przewiózł obraz do Dębicy, by dla czcicieli św. Charbela z Domów Modlitwy nr 8 i 87 odprawić Mszę św. Teraz wizerunek przyjmować będą rodziny, które wcześniej prosiły o to nawiedzenie.

Wczoraj ks. Jarek wrócił do swojej parafii we Florencji koło Iłży, jednak już po południu musiał pojechać do Warszawy, by na lotnisku powitać kolejnych pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej i pustelni św. Charbela. Jest to grupa Włochów – małżonkowie i osoby samotne.
Pielgrzymi będą w Polsce aż do 24 listopada. Wczoraj po przybyciu z lotniska, gdy weszli do sanktuarium byli zachwyceni budowlą i nie mogli uwierzyć, że tak piękna świątynia powstała w tak krótkim czasie. Ks. Jarosław przywitał wszystkich bardzo serdecznie i zapewnił, że mogą się tam czuć jak u siebie w domu. Odprawił również Mszę św. w intencji pielgrzymów ich rodzin i rodaków. Po Eucharystii wszyscy w procesji, z zapalonymi świecami przeszli do celi św. Charbela, gdzie otrzymali błogosławieństwo relikwiami libańskiego pustelnika.

Dzisiaj pielgrzymi pojechali do Warszawy, aby lić się m.in. przy grobie bł. ks. Popiełuszki i Prymasa Tysiąclecia – bł. Stefana Wyszyńskiego.

Powrócą do sanktuarium wieczorem, aby wziąć udział we Mszy św. w intencji śp. Orlando Dello Ioio, który zmarł we Florencji 24. czerwca 2021 r.

Leave a reply

Your email address will not be published.