Powrót do pracy na roli jest trudny, ale nie niemożliwy… (22.04.2020)

 
 
 

Dzisiaj nasze myśli kierujemy w stronę miejsca, gdzie żył i umarł św. o. Charbel. Wiemy, że ten święty pustelnik przez 23 lata mieszkał wspólnie z innymi braćmi w klasztorze w Annaya. Oprócz modlitwy codziennie pracował na roli.


Ks. Jarek również próbuje w małym stopniu naśladować św. Charbela tak w aspekcie duchowym, jak i fizycznym. Rozpoczął właśnie wiosenne prace na działce, gdzie mieszka. Jak mówi – powraca do lat dzieciństwa i młodości, kiedy pracował na roli wraz ze swoimi śp. rodzicami i dziadkami. Po długim czasie taki powrót przychodzi z trudem, ale nie jest niemożliwy… Zobaczmy krótki film, który przedstawia podjęte prace.

Oprócz drzew owocowych na działce będą jeszcze warzywa, ziemniaki, krzewy.

Ks. Jarosław cieszy się, że też dzisiaj kontynuuje te prace kiedy obchodzony jest 50 Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tego powodu Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji w Pałacu Apostolskim odniósł się do swojej encykliki Laudato si. Mówił o poszanowaniu ziemi oraz o egoizmie, z jakim ją traktowaliśmy. Papież mówił o odpowiedzialności za brak szacunku dla Ziemi. Stwierdził, że trzeba nam nawrócenia ekologicznego.

Leave a reply

Your email address will not be published.