Prosto z Medjugorie (30.12.2020)

 
 
 

Na zakończenie Starego i początek Nowego Roku do Medjugorie przybywają pielgrzymi. Niektórzy dotarli tam już wczoraj. Jest wśród nich Dorota Sosnowska, nasza specjalna korespondentka, która również prowadzi Dom Modlitwy św. Charbela. Pojechała z grupą pielgrzymów z Polski.
Wczoraj przekazała nam, że Medjugorje powitało wszystkich pięknym słońcem. Od razu udali się na Podbrdo, gdzie znajduje się figura Matki Bożej – w tym miejscu w 1981 roku były pierwsze objawienia. Jak relacjonuje pani Dorota, wczoraj nawet nie było czasu na odpoczynek – była modlitwa, wspólna Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jakuba. Świątynia była wypełniona ludźmi; w większości byli to Chorwaci. Miejscowość jest jednak opustoszała, 90 procent sklepów pozamykanych. Polacy przyjechali na razie dwoma autokarami, kilka jest z Ukrainy. Pewnie jeszcze przybędzie więcej pielgrzymów. Wielu ludzi przybywających do Medjugorie mówi, że było pragnieniem ich serca znaleźć się tam w tym trudnym roku, aby prosić o siłę, bo nie wiadomo, czy nadchodzący rok będzie łatwiejszy.
Dzisiaj odbędzie się wspólna Msza św. dla Polaków, której będzie przewodniczył bp. Henryk Hoser.
W najbliższych dniach pani Dorota będzie przekazywać specjalne relacje i zdjęcia z Medjugorie. Zapewniła, że wszystkich obejmuje gorącą modlitwą .

Leave a reply

Your email address will not be published.