Przedślubna serenada (18.09.2019)

 
 
 

Ks. Jarosław dzisiaj o godz. 11 będzie przewodniczył Mszy św. w jednej z parafii w Pompejach. Podczas Eucharystii pobłogosławi małżeństwo Ciro i Rafaelli. Od dnia kiedy młodzi poznali się 5 lat temu, ks. Jarek był ich przewodnikiem duchowym. Wielkim umocnieniem ich miłości stała się również wspólna modlitwa i poznanie życia i osoby św. Charbela.
Wczoraj wieczorem po godz. 21.00 Ciro – jeszcze narzeczony – prosił ks. Jarka, by zobaczył tamtejszą tradycję, jaką jest serenada przedślubna. Narzeczony ze swoimi przyjaciółmi podjechał pod dom przyszłej żony, zapalił świece tworzące piękne serce i śpiewał trzymając wielki bukiet kwiatów. Grał zespół muzyczny pn. Posteggia Napoletana z Costiera Amalfitana. https://www.posteggia.it/
Zarejestrowaliśmy tę piękną serenadę, którą uświetniały sztuczne ognie. Zapraszamy do obejrzenia.

Po zakończeniu Mszy św. ks. Jarek będzie musiał od razu wrócić – nie może zostać na weselnym obiedzie, który jest bardzo wystawny i trwa do godz. 21. Wtedy uroczystość się kończy, a młodzi mają czas dla siebie. Na drugi dzień wyjeżdżają w podróż.
Na Ciro i Rafaele czeka statek w Wenecji. Ks. Jarosław natomiast musi pokonać co najmniej 1000 km, aby móc spotkać się ze swoim biskupem Stanislavem. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.