Przybycie relikwii św. o Pio to wielka łaska

 
 
 

Wczoraj relikwie św. o Pio zostały przewiezione do parafii św. Ducha w Częstochowie. Powitano je i wprowadzono uroczyście do świątyni. Rozpoczęła się Msza św., podczas której złożył świadectwo ks. Paolo.
Podziękowano mu za to wyjątkowo serdecznie, wręczając piękne kwiaty Słowa podziękowania płynęły zarówno ze strony proboszcza jak i wiernych, także dla ks. Jarosława, poczytując sobie za wielką łaskę to, że parafia mogła przyjąć te święte relikwie w Roku Miłosierdzia
Po Mszy św. odbyła się Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu wierni podchodzili, by ucałować relikwie. Skupili się też koło ks. Cecere. Wielu – – mimo brody – rozpoznało też ks. Jarka i prosiło go o błogosławieństwo.
Dziękowali również tym, dzięki którym można w internecie śledzić przebieg pielgrzymki.
Dzisiaj o godz. 9 rano będziemy modlić się przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej, gdzie przed kaplicę zawieziemy relikwie. Można by powiedzieć, że św. o. Pio wstąpi na Jasną Górę. Potem czeka nas przejazd do parafii Gorzków Nowy, 40 km od Częstochowy. Parafia ta już od 9 dni w nowennie do św. o. Pio, prowadzonej przez jednego z ks. profesorów Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, przygotowuje się na przyjęcie relikwii. Powiadomiono nas też, że na terenie parafii relikwie eskortować będą strażacy – mówi ks. Jarosław. – Podczas Mszy św. ks. Paolo złoży świadectwo, wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
A z Gorzkowa Nowego – przejazd do Krakowa, do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86, gdzie o godz. 18 rozpocznie się Msza św. Bezpośrednio po niej ks. Jarosław zawiezie relikwie św. o. Pio do kolejnej parafii w Cieszynie.
13.02.2016
(oprac. BRS)

.

.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.