Przybyli do Polski, by się modlić 7.06.2021

 
 
 

Goście z Italii, którzy od dwóch dni przebywają we florenckiej parafii, pragnęli uczestniczyć nie tylko w Mszy św. w języku włoskim, ale także w dwóch sprawowanych po polsku.

Doszła do tego jeszcze godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, ponieważ wczoraj w Italii przeżywano uroczystość Bożego Ciała. Włoscy pielgrzymi stwierdzili, że chcą modlić się razem z Polakami, do Polski przybyli nie by zwiedzać, lecz by modlić się w tym szczególnym miejscu. Na zwiedzanie jeszcze przyjdzie czas, dlatego też wczoraj i dzisiaj spędzili na modlitwie z ks. Jarkiem każdego dnia ponad 4 godziny. Układają również modlitwę wiernych, którą zapragnęli przedstawiać także na Mszach św. w języku polskim. Ich modlitwa tłumaczona jest na język polski przez ks. Jarosława.
Wczoraj po południu wraz z ks. Jarkiem udali się do odległego o 30 km od Florencji Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie Godowie. Wspólnie odmówiono w jednej z kaplic Koronkę do Bożego Miłosierdzia w języku włoskim.

Zwiedzili tamtejszą Golgotę i znajdujące się tam kaplice. Ks. Jarosław opowiadał włoskim gościom o katastrofie smoleńskiej, ponieważ w Kałkowie-Godowie znajdują się fotografie wszystkich, którzy zginęli wraz z parą prezydencką. Był czas na zobaczenie całego kompleksu, łącznie z małym ZOO.

Leave a reply

Your email address will not be published.