Radość większa niż zmęczenie 5.10.2021

 
 
 

Od kilku dni ks. Jarosław przebywa w Italii. Najpierw zatrzymał się w Rossano Veneto, gdzie powstała kaplica misyjna, a teraz odwiedza inne miejsca odwiedzając i umacniając chorych i cierpiących. Tylko wczoraj, już od samego rana odwiedził kilka takich osób, a wspólna modlitwa i rozmowa sprawiły, że ktoś po wielu, wielu latach zapragnął pojednać się z Bogiem. We wspomnienie św. Franciszka, patrona Italii, ks. Jarek przewodniczył Mszy św. w jednym z ekumenicznych Domów Modlitwy św. Charbela. W czwartek pobłogosławi kolejny nowy Dom Modlitwy należący do Katolickiego Kościoła Narodowego.

Chcemy również przekazać relację filmową z sobotniego-niedzielnego dnia skupienia – małych rekolekcji dla Domów Modlitwy św. Charbela i jego czcicieli. Rekolekcje odbyły się w jednym z ośrodków na północy Włoch, ponad 1000 m n.p.m. W tamte rejony przybył przed laty na odpoczynek św. Jan Paweł II.
Podczas rekolekcji ks. Jarosław wygłosił kazanie, ale były i katechezy, a także spotkania formacyjne nie w świątyni, lecz w sali wykładowej. Po prelekcjach uczestnicy zadawali wiele pytań.

Podczas rekolekcji była też modlitwa różańcowa, a w niedzielę przeżywano piękne chwile błogosławieństwa małżeństw relikwiami św. Jana Pawła II. Było wiele wzruszeń aż do łez, wiele powrotów do Pana Boga, nieraz po wielu latach.
Ogromnym przeżyciem była całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z soboty na niedzielę, jak również o północy modlitwa przebłagalna wynagrodzenia za grzechy i profanacje dokonane ostatnio na ziemi włoskiej. Kolejne rekolekcje zapowiedziano na wiosnę.
W niedzielę, na koniec modlitewnych spotkań każdy mógł podejść do krzyża, ofiarując się całkowicie Chrystusowi. Wszyscy otrzymali błogosławieństwo olejem św. Charbela. W czasie rekolekcji zaangażowali się – zwłaszcza w liturgię słowa – członkowie grupy apostolskiej Promyki św. Charbela.

Wszyscy byli radośni i pełni pokoju stwierdzając, że tylko z Chrystusem można być naprawdę szczęśliwym.
We Włoszech przygotowywane są kolejne punkty misyjne, wielu też pragnie przyjechać do polskiej Florencji i spędzić tam czas na modlitwie.

Leave a reply

Your email address will not be published.