Rekolekcje w Iłowie przyciągają ludzi z różnych stron

 
 
 

Dziś kończą się prowadzone przez ks. Jarosława rekolekcje w Iłowie, na które przybywają ludzie nie tylko z tamtejszej, ale i z sąsiednich, a nawet odległych parafii. Np. wczoraj busem przyjechało kilkanaście osób z rejonu Niepokalanowa. Są też tacy, którzy na czas rekolekcji wynajęli sobie mieszkania. Na dzisiaj zapowiedzieli się ludzie z Poznania. Tak bardzo chcą uczestniczyć we wspólnej modlitwie, że są w stanie jechać po to 270 kilometrów.
Wczoraj ks. Jarek wygłosił kazania do dorosłych, ale i do młodzieży gimnazjalnej, która bardzo licznie z nauczycielami przybyła do kościoła. Po wieczornej Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą do Jezusa Miłosiernego o wybaczenie. Podczas adoracji ks. Jarosław prosił: Panie Jezu, dziękujemy Ci za rok Miłosierdzia. Pochylamy dziś w uniżeniu nasze głowy, a Ty Jezu wyciągnij nad nami ręce i to nam wystarczy. Wołamy: Panie Jezu, ulituj się nad nami.
Po wieczornym nabożeństwie Eucharystycznym ks. Jarosław odmówił modlitwę do św. o. Charbela i pobłogosławił wiernych jego olejem z Annaya.
W czasie rekolekcji spowiada wielu księży, tworząc braterską wspólnotę.
Dzisiaj, gdy Ojciec Święty otworzy drzwi Roku Miłosierdzia, wszyscy którzy biorą udział w rekolekcjach w Iłowie, po Komunii św. uniosą przyniesione przez siebie wizerunki Matki Bożej, wypowiadając słowa konsekracji życia Matce Najświętszej. Uroczyste zakończenie rekolekcji będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 17. Potem obraz Matki Bożej Wniebowziętej zostanie zabrany przez jedną z rodzin do Domu Modlitwy św. o. Charbela, a stamtąd rozpocznie pielgrzymowanie w różnych miejscach Polski.
To już trzecia tura adwentowych rekolekcji prowadzonych w Polsce przez ks. Cieleckiego.
Jutro, jak w każdą środę o godz. 21.30 nadana zostanie na żywo transmisja katechezy ks. Jarosława – tym razem z jego domu rodzinnego. Serdecznie zapraszamy.

8.12.2015
(oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.