Rekolekcje zakończone (13.05.2018)

 
 
 

Zakończyły się rekolekcje dla rodziny Domów Modlitwy św. Charbela w Częstochowie. Przed południem odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Oto jej fragmenty.

O godz. 14 odprawiona została Msza św. kończąca IV Dni św. o. Charbela. Przypominamy kazanie ks. Jarosława.

Po Komunii św. ks. Jarek pobłogosławił 3 nowe domy modlitwy, wśród nich jeden z Stanów Zjednoczonych. Był też moment wyjątkowy: kuzyn ks. Jarka – Grzegorz wraz z żoną przekazali wizerunek św. o. Charbela, który zmarła niedawno ciocia Anna, przypadkowo znalazła w 1978 roku i od tamtego czasu modliła się za wstawiennictwem świętego, prosząc m.in., aby ktoś z rodziny został księdzem. Tym kapłanem został ks. Jarek.
W imieniu uczestników rekolekcji podziękowała za ich poprowadzenie ks. Jarosławowi pani profesor z Domu Modlitwy w Tychach. Na zakończenie wszyscy otrzymali błogosławieństwo krzyżem misyjnym.

Po Mszy św. rozpoczęła się procesja na dziedziniec Domu Rekolekcyjnego, gdzie znajduje się figura Maryi. Przed nią odśpiewano Litanię Loretańską , po której ks. Jarek złożył bukiet czerwonych róż dla Matki Bożej. Był to wyraz wdzięczności za uratowanie Jana Pawła podczas zamachu 13 maja 1981 roku.
Na koniec ks. Jarosław udzielił błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II.

Jutro na naszym portalu przypomnimy świadectwa złożone podczas rekolekcji.

Dodaj komentarz