Relikwia św. o. Pio – na łożu śmierci Jana Pawła II (27.12.2017)

 
 
 
  • Gdy św. Jan Paweł II umierał, pod głową miał półrękawicę, którą na swych ranach nosił św. o. Pio – opowiada przed kamerą Charbel TV ks. Kazimierz Przydatek, świadek życia i świętości Jana Pawła II.
    Z ks. Kazimierzem specjalną rozmowę dla Charbel TV ks. Jarosław przeprowadził w Neapolu kilka tygodni temu. Jako najbliższy współpracownik ks. biskupa Pavla Hnilicy, spotykał się z nim często. Ks. Przydatek często przychodził do biskupa Pavla i darzył go wielkim szacunkiem. Biskup Hnilica bardzo mu pomagał nie tylko duchowo, ale również materialnie.
    O. Kazimierz Przydatek urodził się w roku 1933. Jest synem porucznika Adama Przydatka, rozstrzelanego w Katyniu przez Sowietów w 1940 r. Razem z mamą, babcią i rodzeństwem został wywieziony na Syberię. Do Polski wrócił w 1947. W 1950 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, a 10 lat później został w Warszawie wyświęcony na kapłana. Przez 2 lata pracował z młodymi zakonnikami, potem wyjechał na leczenie i dalsze studia do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat z teologii. W latach 1966-73 co tydzień prowadził audycję religijną w Radiu Watykańskim.
    W 1974 r. został powołany na sekretarza Roku Świętego 1975. Z nominacji Pawła VI, został członkiem Konsulty Duszpasterskiej przy Watykanie i przez kolejne 10 lat zajmował się polskimi pielgrzymami przyjeżdżającymi do Rzymu. Od 1986 r. był rektorem w kościele św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie spoczywa św. Stanisław Kostka, patron Polski, a także kapelanem rzymskiego szpitala. Od czasu gdy zachorował, mieszka w Zakonie Jezuitów w Neapolu, gdzie odnalazł go ks. Jarosław.
    Zapraszamy do obejrzenia tej interesującej rozmowy.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.