Relikwie św. o. Pio powróciły do Pietrelciny

 
 
 

Jak można zobaczyć na naszym portalu, relikwie św. o. Pio wróciły wczoraj do Pietrelciny. Tym samym zakończyła się ich peregrynacja; ks. Jarosław przekazał również ofiary, które zostały zebrane na budowę Drogi Krzyżowej w Pietrelcinie – w sumie ponad 4 tys. euro. Ojciec przeor Marciano wręczył ks. Jarkowi piękny list z wyrazami wdzięczności, który również zamieścimy – już po przetłumaczeniu – na naszym portalu. Relikwie powróciły dokładnie w godzinę Miłosierdzia. Ks. Jarosław modlił się wspólnie z o. Marciano, który udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestniczącym w jakikolwiek sposób w tej peregrynacji. Następnie ojciec przeor udał się z ks. Jarkiem na miejsce, gdzie powstaje Droga Krzyżowa, co również będzie można dziś zobaczyć na stronie.
Z Pietrelciny ks. Jarosław pojechał do Gragnano koło Pompejów, gdzie przewodniczył modlitwie i Mszy św. dla Domów Modlitwy św. o. Charbela z tej okolicy. Po Eucharystii, którą koncelebrował z nim proboszcz don Emanuele Rosanova wygłosił katechezę i pobłogosławił nowy Dom Modlitwy z Bielska Białej. Będzie miał on numer 241. Ks. Jarosław przewodniczył też modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie, a na zakończenie spotkania udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa olejem św. Charbela.
Dziś o godz. 10 ks. Jarek będzie sprawował Mszę św. w kościele Corpus Domini w Gragnano, dziękując Bogu za całą peregrynację.
(oprac. BRS)
6.11.2016

Leave a reply

Your email address will not be published.