Relikwie św. o Pio przyjęto w Świerczynie

 
 
 

W Środę Popielcową ks. Jarosław odprawił Mszę św. w Poznaniu, w parafii Matki Bożej Zwycięskiej. Również stamtąd wieczorem wygłosił katechezę w dwóch językach. Jak zwykle, można ją odtworzyć na naszej stronie www. padrejarek.pl
Relikwie św. o Pio przyjmowali wczoraj parafianie w miejscowości Świerczyna, odległej od Poznania ok. 70 km. Wystawiono je w pięknym XVII-wiecznym drewnianym kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty. Pierwsza świątynia w tym miejscu powstała już w wieku XII, a legenda mówi, że zatrzymał się tam na odpoczynek św. Wojciech.
Relikwie zostały wprowadzone w Godzinę Miłosierdzia. Po odmówieniu koronki i wystawieniu Najświętszego Sakramentu, o godz.18 rozpoczęła się Msza św. Ks. Paolo Cecere – jak wszędzie w czasie tej pielgrzymki – mówił o św. o. Pio i swojej z nim przyjaźni. Na uroczystość przybyło bardzo wielu ludzi nie tylko z parafii, ale także z sąsiednich i bardziej odległych miejscowości. Większość z nich pozostała, by towarzyszyć w wyprowadzeni relikwii i w ten sposób pożegnać św. o. Pio.
Ks. proboszcz Maksymilian znał mnie, ponieważ przed dwoma laty był na innej parafii archidiecezji poznańskiej, gdzie zawoziłem obraz Matki Bożej z Niegowici. Pamiętał dobrze mój pobyt, bo mówiłem, że to Matka Boża Dobrego Początku. Dziwił się, bo był już wiele lat na tamtej parafii. Dwa miesiące później dostał przeniesienie… – mówi ks. Jarosław. – Jest ze swojej parafii bardzo zadowolony, twierdzi, że ma dobrych parafian. Podarowałem mu obraz Matki Bożej z Niegowici; dziękował, bo nie miał takiego, powiedział, że go sobie powiesi. – Mam nadzieję, że tym razem nie przyniesie zmian…-zażartowałem…

Dziś rano relikwie zostaną przewiezione do parafii Sanniki w diecezji łowickiej. Tam o godz. 18 odprawiona będzie uroczysta Msza św, którą ks. Jarosław będzie koncelebrował w intencji wszystkich chorych i cierpiących z Domów Modlitwy św. o. Charbela i towarzyszących poprzez stronę internetową w tej szczególnej pielgrzymce.

11.02.2016

.

.

Leave a reply

Your email address will not be published.